Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DUET

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1995
  • Premiera:
    1996. 07. 03
  • 84 min

Współczesny, oryginalny scenariusz telewizyjny Łukasza Wylężałka, twórcy m.in. kontrowersyjnej "Balangi", cenionych filmów dokumentalnych, jak "Domokrążca" (zauważony na kilku zagranicznych festiwalach, nominowany do studenckiego Oscara), "W środku Polski na końcu świata" (Srebrny Lajkonik na festiwalu w Krakowie), "Ludożerca", a także widowiska telewizyjnego pt. "Intruz".
"Duet" jest pastiszem sensacyjnego "kina akcji". Tu również autor sięga do ulubionych środków wyrazu - aluzji, karykatury, parodii. Akcja rozgrywa się w Warszawie, dokąd po latach przyjeżdża biznesmen polskiego pochodzenia, zarazem groźny, grasujący na arenie międzynarodowej w kilku wcieleniach przestępca, ścigany przez wiele policji świata. Na Okęciu oczekują go tajniacy, w policyjnym centrum dowodzenia inspektor (Marek Walczewski) demonstruje swoim podkomendnym zdjęcia ucharakteryzowanego na różne sposoby gangstera, któremu mają "dobrać się do tyłka". W luksusowym hotelu gościa zza oceanu witają polscy biznesmeni, z przewodniczącym Związku Hodowców Drobiu na czele (Zbigniew Zamachowski). Przybysz natomiast w napotkanym u wejścia włóczędze rozpoznaje przyjaciela ze szkolnych lat. Chyłkiem wymyka się z przyjęcia, przy piwie "książę" i "żebrak" wspominają dawne czasy, swoją starą klasę, absurdalnie poplątane losy kolegów i własne, jakże odmienne drogi życiowe. Włóczęga Oleś (Jan Peszek) poszedł do milicji, bo zawsze chciał łapać przestępców. Gutek (Piotr Fronczewski) vel... alias... - policja wymienia długą listę nazwisk - po licznych perypetiach polityczno-erotycznych wylądował na Florydzie, gdzie zarobił fortunę na nieco makabrycznym biznesie. Owiane sentymentem, obficie zakrapiane alkoholem wspomnienia koledzy kontynuują w pokoju hotelowym. W tym czasie policja organizuje pułapkę na przestępcę. Niby działają tak samo, jak Harrison Ford, Robert De Niro i wszyscy wspaniali faceci, których polscy gliniarze oglądali w filmach. A wychodzi inaczej, czasem nawet śmiesznie. Ale finał zaskakuje wszystkich. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.12.21 23:36:05
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency