Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TAJNY DETEKTYW

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1996
  • 63 min

Inscenizacja pełnej wdzięku sztuki czołowego dramaturga angielskiego, autora tak znanych sztuk jak np. "Królewskie polowanie na Słońce", "Equus", "Niewinne kłamstwa", "Czarna komedia" czy "Amadeusz". Wiele z nich weszło na stałe do żelaznego repertuaru scen całego świata, kilka jak np. "Equus" czy "Amadeusz" zrobiło oszałamiające kariery na ekranach kin. Dramaty Shaffera od lat goszczą też na scenach polskich. Wydarzeniem artystycznym stało się m.in. wystawienie "Amadeusza" na scenie stołecznego Teatru na Woli w 1981 roku. Reżyserii spektaklu podjął się wówczas Roman Polański, który zagrał również główną rolę. Partnerował mu jako Salieri Tadeusz Łomnicki. Akcja "Tajnego detektywa" toczy się w latach sześćdziesiątych w Londynie. Karol Sidley - klasyczny angielski dżentelmen żeni się z dużo młodszą od siebie dziewczyną z innej sfery. Mimo że jest to małżeństwo z miłości, każde z nowożeńców czuje się trochę nieszczęśliwe. Karola dręczy nieustanna zazdrość, Belinda z trudem znosi "nauczycielskie" zapędy małżonka. Ten bowiem traktuje ją prawie jak dziecko. Narzuca sposób ubierania się, zachowania, chce decydować nawet o tym, czego powinna pragnąć, a z czego zrezygnować. Karol i Belinda, choć zakochani, nie potrafią się do końca zrozumieć. Próbę ratowania ich małżeństwa nieoczekiwanie podejmuje prywatny detektyw, wynajęty przez Karola do śledzenia żony, którą podejrzewa o romans. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
TAJNY DETEKTYW
AutorPeter Shaffer
PrzekładKazimierz Piotrowski
2018.07.16 23:54:10
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego