Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SCENA MIŁOSNA

  • Spektakl telewizyjny
  • Rok produkcji:
    1995
  • Premiera:
    1996. 01. 21
  • 30 min

Amerykański prozaik Robert Coover (ur. 1932) to jeden z wybitnych twórców postmodernizmu (m.in. kluczowy dla tego nurtu tom opowiadań "Pricksongs and Descants"). Sięgając do różnych technik narracyjnych, pisarz nadaje nowe znaczenie tradycyjnym mitom i archetypom zawartym m.in. w religii, historii, kulturze czy polityce. W Polsce wydano zbiór opowiadań "Wieczór w kinie". W jego dorobku najbardziej liczą się powieści "The Origin of the Brunists", "The Universal Baseball Association", "The Public Burning", "Gerald's Party", "Pinocchio in Venice".
Fabuła tej sztuki jest prosta: dziewczyna i chłopak są w studiu telewizyjnym, trwa próba. Głos (reżyser) reżyseruje scenę miłosną, prowadząc parę od momentu pierwszego spotkania, czyli "miłości od pierwszego wejrzenia". Za młodymi jest zawsze obraz, który uzupełnia znaczenie poszczególnych scen. Są to materiały dokumentalne, przedstawiane na blue-boxie, prezentujące całą naszą cywilizację w wybranych obrazach telewizyjnego medium. Człowiek jest bombardowany wyobrażeniami o miłości, którym nie może sprostać. Maria Zmarz-Koczanowicz zrealizowała ten spektakl w konwencji wideoklipu, po raz pierwszy stosując tę formę w Teatrze TV.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
SCENA MIŁOSNA
AutorRobert Coover
PrzekładWacław Sadkowski

Varia
pokaż

2017.11.18 01:20:51
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl