Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MARCHENBILDER

  • Film animowany
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1998
  • Barwny, 29 min

Poetycka opowieść o marzeniach i tęsknocie za idealną sztuką. Bohaterem jest genialny dziewiętnastowieczny muzyk Joachim (pierwowzorem postaci mógłby być np. Franciszek Schubert albo Robert Schumann). Twórca żyjący gdzieś na pograniczu świata realnego i własnego szaleństwa - a może geniuszu? Człowiek, który kieruje swoim losem, a może tylko podąża za blaskiem i mrokiem kobiet (takich jak Clara Wieck - żona Schumanna, Konstancja Mozart, czy tajemnicza Rozamunda), które spotyka na swojej drodze. Oprawę do obrazu tworzą dzieła muzyczne wielkich romantyków: Kwintet A-dur Wolfganga Amadeusza Mozarta, Sonata Arpeggione Franciszka Schuberta i tytułowe M?rchenbilder Roberta Schumanna. Premiera kinowa prezentowanego filmu miała miejsce na XIV Warszawskim Festiwalu Filmowym. Obraz został zakwalifikowany na 41. Internationales Leipziger Festival Fur Dokumentar Und Anomationsfilm, Festival Internacional De Cinema De Animacao Espinho `98, International Trickfilmschau `98 Schorndorf, Camerimage `98, otwierał ponadto IX Festiwal Mediów w Łodzi. "Obrazki z bajek" uznane zostały za najlepszy polski animowany film autorski w 1998 roku, a na Festiwalu OFAFA w Krakowie zdobyły Dyplom Honorowy "Złota Kreska". Zdjęcia zrealizował wybitny operator filmowy Andrzej Jaroszewicz, a scenografię zaprojektował, debiutujący w filmie, uznany scenograf teatralny i operowy, Ryszard Kaja. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

  • 1999
    Kraków (Ogólnopolski Festiwal Autorskich Filmów Animowanych OFAFA)-Złota Kreska w kategorii filmu profesjonalnego
2024.03.01 01:15:49
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.