Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

NA POCZĄTKU POPEŁNIŁEM WIELE BŁĘDÓW

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2008
 • Barwny, 23 min

Boliwia - Oruro, jeden z najbiedniejszych regionów kraju. Tutaj swoją duszpasterską misję pełni ks. bp Krzysztof Białasik. Jest najmłodszym boliwijskim biskupem na stanowisku ordynariusza diecezji. W filmie opowiada historię swojego życia. Pochodzi z bardzo biednej wieloosobowej rodziny. Od małego czuł potrzebę niesienia pomocy podobnym sobie. Jako misjonarz werbista, świadomie wybrał jeden z najbiedniejszych wówczas krajów. Oglądając egzotyczne dla nas miejsca, w których bp Białasik prowadzi misyjną działalność, słuchamy jego wynurzeń na temat pracy wśród tutejszych Indian, problemów z przełamywaniem ich naturalnej nieufności do obcych, różnic kulturowych, synkretyzmu i inkulturacji. Obserwujemy codzienne życie tamtych diecezji, miejscowe zwyczaje, obrzędy. Swoją historią i doświadczeniami misyjnymi bp Białasik przybliża nam odległą kulturę w aspekcie wiary chrześcijańskiej. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2015
  Częstochowa (Polonijny Festiwal Multimedialny "Polskie ojczyzny")-I Nagroda w kategorii: Film dokumentalny
2017.02.11 04:25:39
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plAnna GostkowskaInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego