Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PODWODNE SIMILANY

  • Serial dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2011
  • Barwny, 18 odcinków x ok. 25 min

Władze Tajlandii z powodu zniszczeń rafy koralowej zamknęły w tym roku do odwołania niemal 1/3 parków morskich. Niniejsza seria dokumentalna jest jedną z niewielu okazji, by zobaczyć podwodny świat Similanów w całej jego nienaruszonej okazałości. Poszczególne odcinki to wnikliwa i obszerna obserwacja podwodnego Parku Narodowego Tajlandii. Seria pozwala zobaczyć ostatnie ujęcia przepięknej rafy koralowej przy wyspach Similanach sprzed dramatu, jaki dotknął je w połowie 2010 roku. Wyprawa po nurkowiskach Morza Andamańskiego i dziewiczych wyspach wyrastających sponad wody ukazuje niezwykłą doniosłość i potrzebę współistnienia człowieka z morskim ekosystemem. Wśród wielu atrakcji podwodnego świata widzowie zobaczą m.in. tak charakterystyczne dla Similanów miejsca jak Skała Richelieu. W połowie 2010 roku anomalia pogodowa El Nino zniszczyła dużą część podwodnego ekosystemu przy wyspach Similanach. Niniejsza seria ukazuje jak obecnie wygląda cudowny świat tajskiej rafy koralowej. W kolejnych odcinkach serialu twórcy filmu zabierają widzów w podróż po zniszczonym przez El Nino ekosystemie tajskich parków morskich. Seria ukaże tragiczne skutki katastrofy, która dotknęła ten region w połowie 2010 roku. Szacuje się, że około 80% wszystkich koralowców rafy zostało wtedy zniszczonych w wyniku wzrostu temperatury. Jednocześnie twórcy dokumentu ukażą podwodny świat Similanów z zupełnie nieznanej dotąd perspektywy. Dzięki niezwykłym zdjęciom widzowie poznają tajemnice królujących w rafie koralowej rekinów i mant, zwiedzą wrak statku Sea Chart 1 oraz udadzą się w podróż w świat buddyjskiej duchowości. Seria to nie tylko obraz podmorskiej rzeczywistości, to także historie ludzi związanych z morzem oraz świadectwo przemijającego życia.

ZWIASTUN
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 04:21:28
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl