Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

CZEKAJĄC NA DESZCZ

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2009
 • Barwny, 55 min

Wyjechali w połowie lat sześćdziesiątych. Po czterdziestu latach pobytu na indonezyjskiej wyspie Flores trzech polskich misjonarzy próbuje podsumować swoje życie. Postawieni przed trudnym wyborem pozostania na zawsze lub wyjazdem bez możliwości powrotu, wybrali życie wśród ludzi, którzy im uwierzyli, że ich życie można uczynić lżejszym i lepszym. Misjonarze przyjechali na wyspę jako przedstawiciele zachodniej, wyższej cywilizacji, lecz mieszkając i pracując wśród ludzi zamieszkujących Flores, przekonali się o względności swoich racji. Przekonali się, że w cudze życie, w inną kulturę nie można ingerować, nie niszcząc jej. Głównym założeniem twórców filmu jest opowieść o tolerancji i zrozumieniu. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2010
  Kielce (Festiwal Form Dokumentalnych "Nurt")-Wyróżnienie Komisji Artystycznej
  za "ukazanie na przykładzie losów trzech starych kapłanów katolickich obrazu tolerancyjnego i świadomego zderzenia między chrześcijaństwem, a obyczajami Wysp Indonezji"
2017.02.11 04:16:51
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski