Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WYJŚCIE

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2009
  • Barwny + czarno-biały, 29 min

Zdjęcia do filmu realizowane były w dniach od ok. 10-go października do ok. 20-go października 1989 roku. To - nigdy wcześniej nie emitowany - unikalny materiał, rejestrujący ważny i wartościowy moment historyczny, Jesień Ludów 1989, początek przemian polityczno-społecznych w Europie Wschodniej. Latem 1989r. Niemcy z NRD rozpoczęli swój exodus z Ojczyzny. Początkowo przez Węgry i Austrię. Gdy ta droga została zamknięta przez władze NRD, kierowali się do Czech i Polski. Nielegalnymi drogami napływali na tereny ambasad RFN. Film dokumentuje relacje indywidualne i grupowe uchodźców, którzy po nielegalnym przekroczeniu granicy NRD i Polski, dostali się do Ambasady RFN w Warszawie. Też Niemców z NRD, którzy korzystając z legalnego pobytu w naszym państwie, postanawiają opuścić swój kraj. Film odsłania emocje zdesperowanych ludzi. Ich sytuację zawieszenia. Większość z nich po, raz pierwszy w swoim życiu, publicznie rozmawia o sprawach własnego państwa. Nie tylko przed kamerą, też między sobą, w grupach. Próbują przekazać, co zdecydowało, że uciekli z własnego kraju. relacjonują swoje drogi ucieczek. Często wiele godzin trwało namówienie ich do udzielenia wypowiedzi. Boją się. Są z "gołymi rękami", tak jak stoją - bez niczego i z trudno jeszcze przyswajanym poczuciem właśnie pozyskanego małego bezpieczeństwa.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

2017.02.11 04:16:43
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor