Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

OBROŃCY

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2008
  • Barwny, 26 min

Jerzy Malinowski był przez wiele lat członkiem Warszawskiej Rady Adwokackiej, a w okresie 1979 - 1986 wicedziekanem tej Rady. W czasie stanu wojennego to właśnie środowisko adwokatów związanych z Radą, grupa współpracowników i przyjaciół broniło w największej liczbie procesów politycznych. Takie znakomite postaci, jak powszechnie dziś znani adwokaci Dubois, Jaworski, Piesiewicz, Wende, Siła - Nowicki, stanowiły wtedy dla wielu ostoję prawości i oparcie w opresji stanowionej przez władze PRL - u. Ta grupa, dzieląc między siebie sprawy przydzielane "z urzędu", dyżurując "u św. Marcina", w kolegiach i w zespołach adwokackich, wymieniała się informacjami co do metodyki prowadzenia obrony, charakterystyki sędziów i prokuratorów, żeby ludzie aktywnie działający w opozycji, a często zapalczywi i nieostrożni, mogli mieć poczucie bezpieczeństwa, świadomość, że ktoś pilnuje, aby w procesie nie nadużywano prawa. Doprowadzili do uniewinnienia i zwolnienia z aresztu wielu ludzi. Innym dali swymi wystąpieniami sądowymi nadzieję na zwycięstwo w Polsce praworządności i sprawiedliwości. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 04:11:25
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
e-teatr.plAnna GostkowskaInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych