Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

NASI W HOLLYWOOD

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2007-2008
 • Barwny, 2 części x ok. 56 min

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

PO OBU STRONACH KAMERY

 • Część
 • 56 min

W powszechnej obiegowej opinii Hollywood jest stolicą światowego kina, trzeciej co do wartości produkcji gałęzi gospodarki Stanów Zjednoczonych. Hollywood było i jest marzeniem każdego filmowca. Każdy z nich chciałby tam zaistnieć i pracować no i oczywiście zdobywać laury. To tu wielu filmowcom spełnił się "American Dream". To tu na filmowym ekranie realizowały się kariery od pucybuta do milionera od Kopciuszka do Mega Gwiazdy. Film przedstawia dzieje Polaków, którzy zaistnieli, mieszkają i pracują w Stolicy Światowego Kina. Filmologiczna definicja głosi: " Film jest syntezą dziesięciu sztuk", toteż przedmiotem filmu są przedstawiciele różnych filmowych zawodów np.:reżyserzy, scenarzyści, aktorzy, scenografowie, kompozytorzy, kostiumolodzy, operatorzy obrazu, producenci, graficy komputerowi, twórcy efektów specjalnych, fotografowie itp. O każdym z nich można opowiedzieć krótszą lub dłuższą historię popartą wstawkami filmowymi prezentującymi dorobek danego artysty. Wszystkich cechuje jeden wspólny walor: są pasjonatami kina i żywym dowodem na to, że Hollywood "nie takie straszne jak je malują" i że jednak można można powiedzieć - trywializując: "Polak potrafi". Czy działalność polskich filmowców w "fabryce snów" ma wpływ na produkowane tam filmy? Pytanie to w filmie pozostawił reżyser bez odpowiedzi, być może jako przyczynek do filmologiczno-filozoficznej dyskusji. [TVP]

KOMPUTEROWA MAGIA EKRANU

 • Część
 • 57 min

Od połowy XX wieku trwa dynamiczny rozwój cywilizacji komputerowej, nastąpiła era cyfryzacji, która ogarnęła wszystkie dziedziny naszego życia w szczególności w telefonii, telewizji i kinematografii. Dzięki powszechności przekazu telewizyjnego wszyscy mamy okazję podziwiać w amerykańskich filmach niesamowite efekty specjalne, które cyfrowo spreparowane pozwalają nam przeżywać i ulegać wrażeniu realności zdarzeń będących udziałem bohaterów filmu. Natomiast mało kto wie, że wiele z wygenerowanych efektów specjalnych jest autorstwa polskich artystów pracujących w hollywoodzkich studiach filmowych. Film prezentuje kilku najwybitniejszych polskich kreatorów cyfrowej filmowej rzeczywistości zarówno efektów specjalnych, jak również grafiki komputerowej używanej do promocji i reklamy produkcji filmowych, jak też elektronicznej spreparowanej cyfrowo scenografii i muzyki filmowej. [TVP]

2018.08.24 23:54:17
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych