Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

BITWA POD ARNHEM 1944

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2004
  • Barwny,

Film dokumentalny "Bitwa pod Arnhem 1944" przedstawia udział polskiej 1 Samodzielnej Brygady Spadochronowej w operacji Market-Garden. Film rozpoczynają sekwencje ukazujące pierwsze próby organizacji oddziałów spadochronowych w Polsce w okresie międzywojennym. Dalsza narracja filmu ukazuje dzieje formowanej w Wielkiej Brytanii 1 Samodzielnej Brygady Spadochronowej aż do momentu jej udziału w operacji Market. Autorów szczególnie interesuje, dlaczego powstała polska brygada spadochronowa i jakie zadania w przyszłości miała zrealizować. Następnie przedstawione zostały walki polskich spadochroniarzy w bitwie pod Arnhem 17-26 września 1944 r. Archiwalne zdjęcia filmowe oraz zdjęcia współczesne pola bitwy uzupełniają wypowiedzi uczestników tych wydarzeń: Stanisława Rychlińskiego, Jana Lorysa, oraz historyków Zbigniewa Wawra i Janusza Zuziaka. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:52:42
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency