Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ZRABOWANA MŁODOŚĆ

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2003
 • Gatunek:
  Film biograficzny
 • 25'

Jest to opowieść o Marcelu Goldmanie - człowieku, który miał nietypową przeszłość. Jako młody chłopak przebywał w krakowskim getcie, z którego udało mu się wraz z rodzicami uciec dzięki aryjskim papierom załatwionym przez Polaka. Otrzymał nowe nazwisko i rozpoczął nowe życie, wcielając się w nową osobowość. Na swoje prawdziwe nazwisko nie reagował. Pewnego dnia zniknął bez słowa.Trochę "przymuszony" nielegalnie wyjechał do Izraela. Po 40 latach nieobecności przyjechał służbowo do Polski. Wtedy to powróciły wspomnienia beztroskich lat powojennych - Marcel postanowił odnaleźć kolegów. Okazało się, że nigdy go nie zapomnieli. Swoje wspomnienia - te najlepsze, i te najstraszniejsze - zawarł w niezwykle barwnej, pełnej dramatyzmu książce autobiograficznej zatytułowanej "Iskierki nadziei", której promocja odbyła sie w Domu Mehoffera, oddziale Muzeum Narodowego w Krakowie. Mimo tragicznych doświadczeń z przeszłości, Marcel Goldman jest człowiekiem pogodnym i tolerancyjnym. O Polakach i Żydach wie jedno: nie każdy, kto zna modlitwę "Ojcze nasz" jest Polakiem, podobnie jak nie każdy, kto tej modlitwy nie zna, nim nie jest.Program przedstawi miejsca i osoby związane z historią życia Marcela Goldmana. Są to archiwalne zdjęcia ukazujące dom jego babki w Podgórzu, dom, w którym mieszkał w getcie, kolegów z ławy szkolnej (m. in. Michała Bobrowskiego), żonę Blankę. Dokument uzupełnią fragmenty promocji książki bohatera filmu.
[www.tvp.com.pl]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:45:50
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski