Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PAŃSTWO RACHONIOWIE

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1996
 • Gatunek:
  Film o sztuce, Film biograficzny
 • 28'

W cyklu przypominającym sylwetki znanych artystów ("Gwiazdy z Tamtych Lat") tym razem wspomnienie o małżeństwie znakomitych muzyków: śpiewaczki operowej Barbary Nieman oraz skrzypka i dyrygenta Stefana Rachonia. Zmarły 3 sierpnia 2001 r. Stefan Rachoń był wieloletnim szefem orkiestry Polskiego Radia, zwanej wówczas, po prostu, orkiestrą Rachonia i przez wiele sezonów towarzyszącej solistom festiwali opolskich. Jego związki z radiem sięgały jednak znacznie dawniejszych czasów: już w 1931 roku, z rekomendacji swego mistrza Grzegorza Fitelberga, prowadził radiowy sekstet, koncertujący na antenie trzy razy w tygodniu. Potem przez czterdzieści lat marzył o prowadzeniu orkiestry symfonicznej, ale z korzyścią dla radiosłuchaczy i telewidzów pozostał wierny radiu. Było to korzystne także dla wielu młodych, zdolnych muzyków - miał bowiem wyjątkowy talent wynajdowania talentów. Drogę twórczą Barbary Nieman i Stefana Rachonia, ich sukcesy i dokonania wspominają sami bohaterowie oraz goście programu ilustrowanego fragmentami filmów i programów telewizyjnych: Rena Rolska, Jan Pruszak, Bogdan Paprocki. Ten ostatni szczególną uwagę poświęca znakomitej śpiewaczce, odtwórczyni Hrabiny w "Weselu Figara", Mimi w "Cyganerii" i Desdemony w "Otellu".
[www.tvp.com.pl]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:45:14
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
e-teatr.plAnna GostkowskaInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych