Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

FANTASTYCZNY SKLEP Z KWIATAMI

  • Tytuł alternatywny: THE FANTASTIC FLOWERSHOP
  • Film animowany
  • Produkcja:
    Polska, Dania
  • Rok produkcji:
    2001
  • Barwny, 15 min

Pomysł filmu "Fantastyczny sklep z kwiatami" zrodził się kilka lat temu, po wielogodzinnych dyskusjach nad możliwością "ożywienia" trójwymiarowych obiektów z drutu, tworzonych przez amerykańską artystkę, Frances Osterfelt. Na miejsce akcji wybrany został sklep z kwiatami, na bohaterów, lalki wykonane z drutu, ubrane w płatki i listki kwiatów.

Streszczenie:
Wnętrze typowego sklepu z kwiatami, pełne kwiatów żywych i sztucznych. Metalowe stojaki, żelazne świeczniki, wazy z grubego kolorowego szkła składają się na poetykę pomieszczenia. Minął jeszcze jeden dzień pracy. Światło w sklepie zostaje zgaszone, sprzedawca kwiatów przekręca klucz w zamku i nastaje cisza. Nie na długo, bowiem po krótkiej chwili rekwizyty i przedmioty w sklepie zaczynają żyć swoim własny życiem. Szpulki drutu rozwijają się, wiją w powietrzu i splatają w figurki mężczyzn i kobiet. Figurki stroją się w płatki kolorowych kwiatów. Kiedy wszystkie są odpowiednio ubrane, rozpoczyna się bal. Blat stołu staje się parkietem. Kolejne melodie porywają druciane ludziki do tańca. Rozpoczynają się romanse, mają miejsce wesołe epizody. Bal rozpoczyna ogniste flamenco. Po flamenco przychodzi kolej na walc, tango, walkę byków i taniec brzucha. Bal kończy się uroczystością ślubną i dwoma słowiańskimi tańcami ludowymi - oberkiem i kozakiem. Kiedy poranne słońce zaczyna przedostawać się do wnętrza kwiaciarni i sprzedawca kwiatów przekręca klucz, muzyka urywa się nagle i "wszystko" powraca na swoje miejsca. Kolorowe płatki fruną z powrotem do swoich kwiatów, drut odwija się z ludzików i nawija na szpulki. Wszystko w kwiaciarni wygląda tak jak poprzedniego wieczora. Nie wszystko. Zakochana para znalazła się w kłopotach, kiedy maleńka dama w ferworze spadła ze stołu na podłogę. Przytulona do swojego ukochanego patrzy teraz przestraszona na sprzedawcę kwiatów, który zdziwiony bierze ostrożnie dwa druciane ludziki i umieszcza w samym środku wspaniałej dekoracji w oknie wystawowym.
Jest to film bez dialogów. Na warstwę dźwiękową składają się efekty i jeden 15 minutowy utwór muzyczny skomponowany specjalnie na potrzeby filmu z następującymi sekwencjami tanecznymi: flamenco, walc, tango, muzyka hiszpańska, muzyka arabska, oberek i kozak.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

  • 2001
    Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza "Ale Kino!")-Wyróżnienie Jury Dziecięcego "Marcinek"
    w konkursie międzynarodowym
  • 2001
    Mar del Plata (MFF dla Dzieci i Młodzieży)
    Nagroda Jury Dziecięcego dla najlepszego krótkiego filmu animowanego
  • 2001
    Salerno (MFF)
    Złoty Medal w kategorii filmu niezależnego i autorskiego
  • 2002
    Kazimierz Dolny (Lato Filmowe)
    nagroda publiczności dla najlepszego filmu animowanego
2024.03.01 01:34:16
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.