Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

POCZTÓWKA Z JAPONII

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1994
 • Gatunek:
  Reportaż
 • 30'

W "Pocztówce z Japonii" Andrzej Fidyk przedstawia metody takiego oddziaływania na pracownika, aby praca i lojalność wobec firmy stały się jedynym sensem jego życia. Pokazuje totalitaryzm ekonomiczny. W Japonii tylko ukończenie renomowanego przedszkola, renomowanej szkoły, a następnie renomowanej uczelni umożliwia, ale przecież nie gwarantuje, karierę i sukces. Aby je osiągnąć, Japończycy potrafią pracować 17 godzin na dobę. Jedna trzecia cierpi na bezsenność, ci którzy śpią, śnią o pracy.Często śpią w przypominających sarkofagi hotelach kapsułkowych na terenie zakładu pracy. Ci, którzy lubią ruch na świeżym powietrzu, mogą grać w golfa na dachu wieżowca fabrycznego lub łowić ryby w sztucznym stawie - oczywiście na terenie fabryki - obok torów kolejowych. Ci, którzy chcą wypić, zabawić się, ci, którzy pragną kobiety lub obejrzenia porno filmu - wszystko to otrzymują od swojej firmy. Dla ich dzieci i żon to wszystko jest normalne, one wiedzą że tak pracują mężczyźni, że należy to do ich obowiązków i że może w któryś weekend będą mieli tak dużo wolnego czasu, że wpadną na kilka godzin, na całą noc lub dzień do domu.
[www.tvp.com.pl]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:15:18
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych