Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MARY ODWIEDZA POLSKĘ

 • Tytuł alternatywny: MARY VISITS POLAND
 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska, USA
 • Rok produkcji:
  1945
 • Gatunek:
  Film montażowy
 • Średni metraż
  Kopia - Library of Congress, Waszyngton ; Muzeum Polskie - Chicago

Jeden z trzech filmów ("Mary visits Poland", "Poland the country and the people", "Peoples of Soviet Union") zmontowanych przez Cękalskiego dla firmy Juliana Bryana - International Film Foundation. Filmy zrealizowane były z myślą o polonijnej młodzieży amerykańskiej, rozprowadzone były w 300 do 400 kopiach w całym kraju. Wykorzystane w nich były materiały Juliana Bryana, nakręcone przed Wojną w Związku Radzieckim, najnowsze zdjęcia z Polski, materiały nakręcone przez operatorów Wytwórni Filmowej Wojska Polskiego oraz materiały filmowe z przedwojennej Polski.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

2017.02.11 03:13:49
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman