Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MÓJ KOSMOS

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1992
  • 19'

Bohater filmu lubi księżyc, a zwłaszcza pełnię. Czuje wówczas n iezwykłą energię płynącą z kosmosu, która go wypełnia i którą przekazuje ziołom, kiedy - wysuszone - miesza, by pomogły na przeróżne dolegliwości. Od dzieciństwa miał wrażenie, że jest inny niż rówieśnicy, od dzieciństwa też fascynowały go rośliny, przyroda. Wzrastał w przekonaniu, że jest jednym z tych, którzy zapędzoną, zachłystującą się cywilizacją ludzkość, łączy z jej odległymi korzeniami. Jako dorosły tę swoją odmienność widzi jeszcze wyraźniej, a przekonuje go o tym to, że ludzie źle się czują w jego obecności. Natomiast rodzina czerpie z niej spokój i poczucie bezpieczeństwa. Kiedy nie ma go w domu, żona nie może spać, dzieci rzucają się we śnie, a psy opuszczone przez gospodarza bez przerwy szczekają. W filmie, oprowadzając widza po okolicy, w której żyje, obcując z naturą w niezwykłej bliskości, snuje nieco szokującą opowieść o swoich związkach z kosmosem, wierze w to, co niewytłumaczalne i niedotykalne oraz obcowaniu ze światem duchów i magii. Mówi też o swojej rodzinie - telepatycznym porozumiewaniu się z żoną i pragnieniu, by dzieci pozostały w tym miejscu na zawsze i nie szukały złudnego szczęścia w świecie przesiąkniętym materializmem i zagubionym w pogoni za tym, by mieć, mieć, mieć coraz więcej.
[źródło: www.tvp.com.pl ]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:13:12
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego