Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE!
W tytułach filmów w wyszukiwarce nie uwzględniamy występujących w nich znaków przestankowych.
Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SEN, ŚMIERĆ, PRZEBUDZENIE

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1999
  • 42 '

Co to jest śmierć? Zadaj sobie to pytanie i poszukaj w sobie odpowiedzi. Wprowadź się w stan umierania. Doznaj go. Zbadaj swoje emocje. Realizacja takiego polecenia terapeuty może prowadzić do zaskakujących reakcji - na przykład śmiechu, niepohamowanego, wstrząsającego całym ciałem. Albo wzbudzić lęk tak wielki, że paraliżuje i powstrzymuje przed dalszym drążeniem siebie. Może też jednak wywołać uczucia urzekające swym pięknem. Poszukiwanie odpowiedzi na pytanie o ostateczność jest tylko jednym z elementów pokazanych w filmie prac terapeutycznych prowadzonych przez psychologów Włodzimierza Świątka i Michała Dudę według metody Psychologii Zorientowanej na Proces, której autorem jest amerykański psychoterapeuta Arnold Mindel. Umieranie zaś nie musi oznaczać doświadczania kresu. Śmierć może być przemianą, uśmierceniem własnego ja, z którym nie da się żyć,porzuceniem własnej źle napisanej historii, by odtąd zacząć pisać ją na nowo. To bardzo bolesne doświadczenie, wymagające odwagi i wysiłku również fizycznego, a także wsparcia terapeutów i innych poszukujących ich pomocy. Jest jak krążenie po nie zawsze jasnych zakamarkach własnej jaźni, zapadanie w niekiedy koszmarny sen, by na koniec - po nie dającym się powstrzymać krzyku, po oczyszczających łzach - przebudzić się. Czy z uczuciem uwolnienia od tego, co tak bardzo uwierało? Uczestnicząca w pracach grupa młodych ludzi - Ania, dwie Moniki, Małgosia, dwie Marty, Agnieszka, Ewa, Grzesiek, Bartek i Zbyszek - zgodziła się, by ich zachowania podczas terapii śledziła kamera. W ten chwilami wstrząsający zapis realizatorzy wplatają zdjęcia kręcone z pędzącego pociągu. Są jak symbol podróży po plątaninie torów, którą bohaterowie filmu odbyli doświadczając bolesnego poznawania samego siebie. (źródło: www.tvp.com.pl)

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2024.03.01 01:23:44
© 1998-2024 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.

Informacja o zasadach publikacji linków i danych adresowych w serwisie filmpolski.pl w ramach pakietu premium.

Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.