Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

STANISŁAWA SKOLIMOWSKA. RZEŹBA W TKANINIE

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1999
  • Gatunek:
    Film o sztuce

Wystawiane w wielu angielskich galeriach monumentalne i miniaturowe tkaniny przestrzenne, stwarzające wrażenie rzeźb wykonanych z różnych materiałów i fragmentów roślin, to dzieła Stanisławy Skolimowskiej, Polki od lat mieszkającej w Londynie. Wychowała się w Zakopanem i już jako dziewczynka była znakomitą narciarką. Przyjaźniła się z Heleną Marusarzówną i polskimi olimpijczykami. Uprawiała także wspinaczkę wysokogórską, latała na szybowcach. W czasie wojny była oficerem lotnictwa w służbie naziemnej Anglii. Wyszła za mąż za architekta Jerzego Skolimowskiego, wioślarza, narciarza, trzykrotnego olimpijczyka. Po wojnie Stanisława Skolimowska wraz z mężem zwiedziła cały niemal świat. Z Afryki przywiozła bogatą kolekcję prymitywnej rzeźby. O swym życiu i pracy twórczej artystka opowiada w swoim londyńskim mieszkaniu i pracowni. O jej "rzeźbach w tkaninie" mówi także malarz i krytyk, Stanisław Frenkiel. Prace Stanisławy Skolimowskiej przedstawione zostały w kilku filmowych etiudach. (źródło: www.tvp.com.pl)

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 03:01:41
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman