Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

25 MAŁŻEŃSTW... JEDEN TRÓJKĄT...

 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2002
 • Gatunek:
  Etiuda dokumentalna
 • Barwny, 9 min

W niezwykłej scenerii starego domu i ogrodu 90-kilku letnia kobieta snuje dowcipne, a zarazem przepełnione smutkiem refleksje o naturze świata i człowieka. A widziała w życiu niejedno... Jest z wykształcenia psychologiem z wieloletnim doświadczeniem. Wojna odebrała jej jedyną miłość jej życia, tym samym odebrała jej szansę na macierzyństwo. W swoim pięknym starym domu latami całymi udziela schronienia wielu ludziom, owym tytułowym 25 małżeństwom i jednemu trójkątowi. W sumie przez jej dom przewinęło się ok. 60 osób. Było w życiu różnie, ale "żałować jest zajęciem bezpłodnym".

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2003
  Jelenia Góra (Festiwal Filmów Optymistycznych "Happy End")-Grand Prix
 • 2002
  Poznań (Międzynarodowy Festiwal Filmowy "Off Cinema")-"Brązowy Zamek"
 • 2003
  Neubrandenburg (Dokument-Art)-Nagroda Medienwerkstatt Latucht
 • 2004
  Festiwal Grenzland Filmtage (Niemcy)-Nagroda Publiczności
 • 2004
  Turek (Przegląd Studenckich Etiud Filmowych ''Klaps'')-Grand Prix
2018.04.19 23:50:57
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych