Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MĘSKI I ŻEŃSKI

 • Etiuda szkolna
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1996
 • Gatunek:
  Etiuda dokumentalna
 • Język:
  angielski
 • Czarno-biały, 7 min

Film opowiada o Drag Queens - ludziach przebierających się w damskie, bardzo efektowne stroje w celach zabawy. Pokazują się w nich na dyskotekach zachęcając ludzi do zabawy. Problem męskości i kobiecości. Uważają się za prawdziwych mężczyzn jednak zachowania kobiece widoczne są w ich zachowaniu, myśleniu i w tym co mówią o sobie. Bohaterami są dwaj mężczyźni - Polak (tłumacz) oraz Francuz (artysta malarz). Towarztsz im od momentu rozpoczęcia makijażu, poprzez zabawę w dyskotece do demakijażu i zdjęcia kobiecych, bardzo imponujących strojów. W offach mówią o sobie , o swojej męskości, potrzebie zabawy, normalności. Film zawiera również scenę tańca bez muzyki w amfiteatrze w Łazienkach - scena ta ma podkreślić istotę teatralności ich poczynań, wiecznego aktorstwa, noszenia masek i pewnej nienaturalności.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2018.04.20 23:46:26
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
e-teatr.plAnna GostkowskaInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych