Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

OCALENIE

 • Etiuda szkolna
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1957
 • Gatunek:
  Etiuda fabularna
 • Czarno-biały, 35 mm, Agfa, 530 m, 18 min
 • Zobacz film w filmotece

Polska, tuż po wojnie. Myszka, młoda kobieta, była łączniczka AK, mieszka z porucznikiem Husarzem. Członkowie podziemia, zwracając się do siebie, wciąż używają stopni wojskowych. Dla nich wojna jeszcze się nie skończyła. Myszka jest regularnie wzywana do siedziby Służby Bezpieczeństwa. Jej funkcjonariusze usiłują ją nakłonić, a w końcu zmusić, do składania regularnych raportów dotyczących planów i działalności Husarza. Ani groźby, ani bicie nie są jednak w stanie zmusić jej do donoszenia na mężczyznę, w którym od lat jest zakochana. Historia zmierza nieuchronnie ku tragicznemu finałowi.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
MORZE SARGASSA
Nowela
AutorAleksander Ścibor-Rylski
2017.02.11 04:28:23
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski