Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

HOTEL IMPERIAL

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  USA
 • Rok produkcji:
  1927
 • 85 min

Szwedzki mistrz kina niemego i polska aktorka Pola Negri w roli hotelowej pokojówki, to główne atuty tego komediodramatu. Akcja Hotelu Imperial toczy się podczas I wojny światowej na terenach Austro-Węgier. W przygranicznym miasteczku okupowanym przez żołnierzy cara, szuka schronienia kilku węgierskich huzarów. Ich dowódcą zajmuje się piękna pokojówka - Anna Sedlak (Pola Negri), która proponuje, by ukrył się przed Rosjanami przebierając się za kelnera. W hotelu lokuje się rosyjski sztab wojskowy, co nie przeszkadza bynajmniej rozkwitowi miłości między Anną i węgierskim huzarem.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

 • Reżyseria
  Mauritz Stiller
   
 • Scenariusz
  Jules Furthman
   
 • Zdjęcia
  Bert Glennon
   
 • Obsada aktorska
  Anna Sedlak
  James Hall
  Paul Almasy
  George Siegmann
  generał Juszkiewicz
  Max Davidson
  Elias Butterman
  Otto Fries
  Anton Klinak
2017.02.11 05:04:55
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych