Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

HANKA

 • Tytuł alternatywny: OCZY CZARNE
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1934
 • Premiera:
  1934. 04. 25
 • Film nie zachował się do dnia dzisiejszego.

Wołyń. Rok 1905. Jan Bereza zostaje zesłany na Sybir, zaś jego żona ginie w walce z żandarmami. Pozostaje nieświadoma wypadków córka Berezy - pięcioletnia Hanka. Mijały lata. Sierotka Hanka wychowywała się bez opieki. Zakochała się w kłusowniku włóczędze, kpiąc sobie z zabobonnej wsi. Nieporozumienia na tym tle prowadzą do samosądu . . . uniknąwszy śmierci znalazłą się Hanka w obozie cygańskim. Zakochuje się w niej król Cyganów, lecz niezmordowany kłusownik Zbych odnajduje Hankę i powoduje zerwanie z królem. Zagrożeni ratują się ucieczką i wróciwszy razem do domu zastają tam ojca - Berezę. Przychodzi rok 1920. Wybucha wojna, z której powraca do swej Hanki zwycięski Zbych. Zabierają się wspólnie do pracy i tworzą nowe, szczęśliwe ognisko.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2019.05.25 00:10:02
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plAnna GostkowskaInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego