Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KING, QUEEN, KNAVE

 • Tytuł alternatywny: HERZBUBE
 • Tytuł polski: KRÓL, DAMA, WALET
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  RFN, USA
 • Rok produkcji:
  1971
 • Gatunek:
  Komedia
 • Barwny, 2511 m, 92 min

Frank, młody Anglik-sierota, przybywa do Monachium sdo swego bogatego wuja Charlesa Dreyera, "króla" welkich magazynów handlowych, który zamierza uczynić chłopca swoim spadkobiercą. Martha, żona wuja, kobieta w kwiecie wieku, nie ma zamiaru odgrywać roli ciotki, postanawia uwieść chłopca. Wynajmuje mu ustronny pokoik w którym oddają się miłosnym szaleństwom. Zakłócają one spokój zajmującego pokój pięto niżej wynalazcy Rittera, któremu udało się spreparować sztuczną skórę, do złudzenia przypominającą skórę ludzką. Wraz z Charlesem Dreyerem mają nadzieję zbić na niej majątek-skóra ta zrewolucjonizuje produkcję manekinów, a odwiedzająca pensjonat piękna nieznajoma byłaby znakomitą modelką. Ritter zaczyna obserwować Martę i zdobywa jej zdjęcie. Tymczasem Marta pragnie kochanka nie tylko młodego, ale i bogatego. Skoro Frank ma dziedziczyć po Charlesie-można przyspiszyć ten moment pozbywając się męża. I oto nadarza się okazja-wspólne wakacje na Lazurowym Wybrzeżu. Rodzi się plan upozorowania wypadku podczas przejażdżki łodzią. Rzeczywistość krzyżuje jednak plany: łódź wywraca się na pełnym morzu i tonie. . . Martha. Panowie nie celebrują żałoby zbyt długo i w pogodnych nastrojach wracają do domu. Tu czeka Charlesa niespodzianka: skonstruowana przez Rittera lalka okazuje się wierną kopią Marthy.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

 • Reżyseria
   
 • Scenariusz
  David Shaw
   
  David Seltzer
   
 • Zdjęcia
  Charly Steinberger
   
 • Scenografia
  Rolf Zehetbaer
   
 • Muzyka
  Stanley Myers
   
 • Obsada aktorska
  Gina Lollobrigida
  Martha Dreyer
  David Niven
  Charles Dreyer
  John Moulder-Brown
  Frank Dreyer
  Mario Adorf
  Ritter
2017.02.11 06:11:51
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency