Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

LA FIDELITE

  • Tytuł polski: WIERNOŚĆ
  • Film fabularny
  • Produkcja:
    Francja
  • Rok produkcji:
    2000
  • Barwny, 165 min

Uwspółcześniona ekranizacja XVII-wiecznej powieści Marie Madeleine de La Fayette pt. "Księżna de Cleves"
Fotoreporterka Clélia jedzie z ukochaną, ciężko chorą matką do Paryża, by podjąć pracę u magnata prasowego Mac Roi. Po drodze dowiaduje się, że przed laty matka miała romans z jej przyszłym pracodawcą, ale związana małżeńskim przyrzeczeniem nie opuściła niekochanego męża. Teraz radzi swej córce, by również - bez względu na nagłe porywy serca - związała swą przyszłość z kimś statecznym, godnym szacunku, kto da jej poczucie bezpieczeństwa. Mac Roi okazuje się dość odrażającą postacią, ale Clélia - choć jej talent znacznie przewyższa wymagania stawiane przez brukowe pismo - decyduje się pracować dla niego. Chce poznać człowieka, który być może jest jej ojcem. Osobowość Clélii intryguje, a uroda budzi pożądanie u mężczyzn. Ona zaś, w zależności od nastroju, pozostaje niewzruszona, bądź - wręcz odwrotnie - bardzo chętnie im ulega. Seks jest dla niej wyłącznie przyjemnością, a nie sposobem na osiągnięcie czegoś. Wybiera więc raczej przypadkowych i nic nie znaczących partnerów, odrzuca zaś tych, z którymi łączą ją zależności w innych sferach jej życia. Pewnego razu spotyka przypadkiem Cleve'a, spędza z nim kilka miłosnych chwil, a on - czego nie przewidziała - zakochuje się w niej. Cleve jest dobrze sytuowanym redaktorem książek dla dzieci i narzeczonym siostry Mac Roi. Wkrótce jednak zrywa zaręczyny i prosi o rękę Clélię. Clélia lubi i szanuje Cleve'a, czuje się przy nim bezpieczna, zgadza się więc wyjść za niego - zwłaszcza, że związek ten aprobuje umierająca matka. Tuż przed ślubem Clélia poznaje jednak Némo, młodego, szalonego paparazzo, który tropiąc najbardziej brudne i niebezpieczne afery żyje na krawędzi. Némo jest zakochany w Clélii, a ona powoli poznając jego świat, z przerażeniem odkrywa w Némo bratnią duszę. Kocha go, lecz usilnie próbuje z tym uczuciem walczyć. Do fizycznej zdrady jednak nie dochodzi. Clélia pozostaje wierna mężowi, nawet po jego śmierci.....do końca.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

LA FIDELITE w internecie

2019.02.01 01:22:32
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor