Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MOJA BEZSENNA CIEMNOŚĆ

 • Tytuł alternatywny: MY SLEEPLESS DARKNESS
 • Film dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2019
 • Barwny, 7'52''

  Film brał udział w Konkursie Krótkometrażowych Filmów Dokumentalnych 27. Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Autorów Zdjęć Filmowych "Camerimage" w Toruniu.

Eksplikacja autora filmu: "Bezsenność i ciężka choroba coraz częściej skłaniają mnie do myślenia o przeszłości. W nieprzespane noce rozmyślam o tym, co przeminęło, cofając się w czasie coraz dalej. Pomysł opowiedzenia o stanach mojego umysłu przychodzi, gdy którejś nocy zaczynam patrzeć na stare fotografie wiszące na ścianach. Są wśród nich zdjęcia z przeszłości zawodowej oraz moich podróży po świecie, ale też ze szpitala, gdy tuż po operacji leżę podłączony do przeróżnych medycznych urządzeń. Jest zdjęcie córki karmionej przez żonę, są wspomnienia ze szkoły średniej i pierwszych muzycznych fascynacji, są rodzice na starych fotografiach z dzieciństwa oraz ledwo siedzący chłopczyk owinięty w kocyk. Docieram do początków swojego życia i wszystko to szybko rozmywa się w szarości..."

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2020.04.28 00:41:24
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman