Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

CO CZUJESZ?

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2019
  • Barwny, 14 min

Jan wyemigrował do Australii 39 lat temu. Ostatnim wspomnieniem jego syna, Marcina jest wizyta w zakładzie fotograficznym. Przez lata wymienili kilka listów i do tej pory tak wyglądała ich relacja. Kiedy Jan postanawia odwiedzić Polskę, Marcin odnajduje ich jedyne wspólne zdjęcie, które zamierza pokazać ojcu. Mieszkając w domu syna Jan stara się wyjaśnić mu swoją decyzję o wyjeździe i zerwaniu kontaktu na długie lata. Marcin wspomina chwilę, gdy został zabrany ze szkoły i trzymając ojca za rękę, szedł z nim do fotografa. Rozmawiając, skupiają się tylko na swoich emocjach. Marcin proponuje Janowi jeszcze jedną sesję fotograficzną. Udają się do jedynego miejsca w Warszawie gdzie zdjęcia wciąż robi się na negatywach a odbitki na papierze pod powiększalnikiem. Pani fotograf sadza ich przed starym aparatem i odtwarza scenę ze zdjęcia sprzed lat. W tej emocjonalnej chwili Marcin stara się wydobyć z ojca jego uczucia. Jan wraca do Australii. Marcin próbuje utrzymać kontakt z ojcem przez internet, lecz e-mail ze zdjęciami ze wspólnej sesji pozostaje bez odpowiedzi.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2020.02.06 00:32:30
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman