Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DWA ZMARTWIENIA OBŁOMOWA

 • Spektakl telewizyjny
 • Rok produkcji:
  1963
 • Premiera:
  1963. 09. 10
 • 70 min

Analiza psychologiczna Obłomowa - przedstawiciela ziemiaństwa XIX-wiecznej Rosji. Tytułowy bohater jest szlachcicem, posiadaczem wielu "dusz" i majątku ziemskiego Obłomówki. Wegetuje, leżąc w łóżku i nie zauważając, że wszyscy go okradają. Obłomow nawet sobie nie uświadamia, że z powodu lenistwa i braku wyższych potrzeb utracił wszelką radość życia. Taki satn ducha jego przyjaciel nazywa obłomowszczyzną.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Pierwowzory
schowaj

Pierwowzór
OBŁOMOW
Powieść
AutorIwan Gonczarow
PrzekładNadzieja Drucka

Patrz także:
schowaj

 • 1963
  Spektakl telewizyjny / Iwan Gonczarow / Stefan Szlachtycz
 • 1973
  Spektakl telewizyjny / Iwan Gonczarow / Tadeusz Junak
2018.12.31 00:29:30
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl