Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

GLOBUS

 • Film w produkcji
 • Produkcja:
  Polska, Rumunia
 • Rok produkcji:
  2018
 • Gatunek:
  Film dokumentalny
 • Barwny, 72 min

Państwowy Cyrk Globus został założony przez komunistyczne władze Rumunii w 1961 roku. Przez lata niewiele zmieniało się w jego wystroju i sposobie funkcjonowania. Artyści tworzyli solidarną zgraną rodzinę. Każdy pracownik cyrku miał zagwarantowaną ciepłą posadkę aż do emerytury. Życie toczyło się spokojnym, leniwym rytmem. Zapewne byłoby tak nadal, gdyby w lutym 2017 roku władze Bukaresztu nie wprowadziły całkowitego zakazu występów zwierząt i nakazały oddać je do zoo. Tym samym cyrk traci swą największą atrakcję, a charyzmatyczni treserzy zwierząt Adi Radu (47 l.) i Mioara Igna (45 l.) dotychczasowe zajęcie, które było ich pasją, miłością, sensem życia. Globus pogrąża się w głębokim kryzysie. Wtedy dyrektor stawia wszystko na jedną kartę i postanawia ściągnąć z Las Vegas reżysera spektakli cyrkowych współpracującego ze sławnym Cirque du Soleil. Nowy reżyser przywozi ze sobą prawdziwą rewolucję. Stawia przed zespołem ambitne zadanie: mają stworzyć całkiem nowy spektakl na najwyższym światowym poziomie. Aby tego dokonać narzuca mordercze tempo pracy i intensywne treningi. Adi, Mioara i ich przyjaciele z cyrku muszą podjąć wyzwanie i zawalczyć o siebie...

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2018.07.01 23:51:53
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
MakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agency