Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DZIK

 • Film dokumentalny - fabularyzowany
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2017
 • Gatunek:
  Film wojenny, Film historyczny
 • Barwny, 75 min

  Plenery i wnętrza: Rosławowice, Julianów Lesiewski (lasy), ok. Rawy Mazowieckiej, Podsędkowie-Biała Rawska (dwór), Rawa Mazowiecka (Zapiecek), Byliny Nowe, Marchaty.

26 listopada 1944 roku w miejscowości Szwejki Wielkie Nowe (Nowe Szwejki) rozegrała się bitwa Oddziału Leśnego Armii Krajowej „Dzik” z okupantem hitlerowskim. Film opowiada o tej bitwie i wydarzeniach, które do niej doprowadziły. Fabularną opowieść uzupełniają wywiady ze świadkami tamtych wydarzeń, członkami rodzin partyzantów i historykami.
Konfident pochodzenia holenderskiego o pseudonimie Peter po dwumiesięcznym pobycie w leśnym oddziale AK ''Dzik'' odłącza się od grupy partyzantów i dezerteruje. Kilka dni później w Tomaszowie Mazowieckim w mundurze SS przekazuje informacje o partyzantach swoim niemieckim dowódcom. Rozpoczyna się akcja o kryptonimie ''Dzik'' i pościg za oddziałem pod wodzą „krwawego kata tomaszowskiego gestapo'', ''pana życia i śmierci'' Georga Boettiga.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

DZIK w internecie

2018.01.12 23:39:54
© 1998-2017 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi. Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski