Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

ŚLADAMI GRAALA

  • Podtytuł: EZOTERYCZNE PEREGRYNACJE JERZEGO PROKOPIUKA
  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2013
  • Barwny, 60 min

Film "Śladami Graala" to podróż nie tylko w głąb inspiracji duchowych Jerzego Prokopiuka lecz także pełna tajemnic wyprawa wzdłuż południowej Europy zbliżająca nas do odkrycia prawdziwej natury człowieka. Mistycyzm tego obrazu odkrywa drugie dno poszukiwacza prawdy, reinkarnowanego tułacza, inkwizytora, heretyka, miłośnika mądrości - Sofii. Światło wolności jawi się jako promyk nadziei na dnie naszej duszy, albo stos ofiarny innowierców, odstępców od dogmatu. W obecnych czasach powstała wąska szczelina w murze ortodoksji, przez którą świat duchowy, niczym promień słońca na Montségur, przypomina nam o naszym przeznaczeniu — o czystym życiu ku wolności. Dziś już nie płoną stosy, pozornie nie ma cenzury, życie jest niby łatwiejsze, wiedza jest ogólnodostępna, lecz czy łatwiej jest odnaleźć drogę swojej duszy? Drogowskazem w labiryncie ogromu nauk i ezoterycznych ścieżek, w których łatwo pobłądzić a nawet utonąć będą te refleksje człowieka, który u końca swojej drogi zdobył własny szczyt, pokonał swe słabości i spłacił karmiczne długi wobec całych pokoleń. Nie ma drugiego takiego filmu i pewnie już nigdy nie będzie, tak jak nie ma już takich ludzi jak jego główny bohater i jego duchowi przewodnicy, których ciche szepty odbijają się echem od murów katarskiej twierdzy, czy świątynnej groty w głębi Pirenejów o świcie letniego przesilenia nowego czasu; złotej ery…

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.09.11 00:51:43
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych