Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

TO JEST KINO

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2016
  • Barwny, 11 min

"Czym w naszym życiu jest film? Czy stanowi jedynie rozrywkę, czy też pełni istotniejszą rolę? Kształtuje światopogląd? Pomaga poradzić sobie się z trudnościami? A może po prostu sprawia, że na chwilę odrywamy się od prozy życia?
Na te pytania stara się odpowiedzieć film “To jest kino”, krótki dokument zrealizowany podczas 41. Festiwalu Filmowego w Gdyni, gdzie dziesięciu laureatów wydarzenia "Zew Gdyni! Daj się zaprosić na Festiwal!" spędziło niezapomniany tydzień na oglądaniu filmów, spotkaniach z twórcami i zwiedzaniu Gdyni. Film dokumentuje przemyślenia gości, niekoniecznie na co dzień związanych z kinem, na temat ich inspiracji filmowych oraz znaczenia filmu w ich życiu. W filmie gościnnie wziął udział Andrzej Wajda, którego laureaci mieli okazję poznać osobiście.
"Zew Gdyni! Daj się zaprosić na Festiwal!" to projekt zrealizowany z okazji 90. rocznicy przyznania Gdyni praw miejskich. W ramach wydarzenia zorganizowano konkurs, którego nagrodami głównymi były specjalne zaproszenia na 41. Festiwal Filmowy w Gdyni.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.03.07 01:19:20
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman