Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

CZERWONA REWOLUCJA

  • Film fabularny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    1997
  • Barwny + czarno-biały, 61 min (wersja z roku 2004), 85 min (wersja z roku 1997)

Akcja dzieje się w bliskiej przyszłości, w czasie wyborów prezydenckich w Polsce. Główna bohaterka, Marta Kowalska, przypadkowo fotografuje morderstwo polityczne, w które zamieszany jest kandydat na prezydenta RP, lider skrajnie lewicowej partii Czerowa Rewolucja - Engels Komuchowicz oraz wysoko postawieni oficerowie policji. Marta, ze swoim byłym chłopakiem Patrykiem, stara się dostarczyć zdjęcia do prywatnej stacji telewizyjnej. Podczas wspólnej ucieczki oboje schodzą do mrocznego świata zbrodni i seksu. Ścigani przez policję, płatnych morderców, mafię moskiewską oraz łowców z Policji Jezusa, dostają na Ogólnopolski Bal Gejów oraz do pałacu senatora Komuchowicza, w którego prosektorium są świadkami kanibalizmu i nielegalnego pobierania organów. Czy zdjęcia Marty zmienią przebieg wyborów i powstrzymają nadejście neokomunistów?

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 04:03:39
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor