Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PAN NA ŻUŁAWACH

STAN ALARMOWY (11)

  • Odcinek serialu
  • 72 min

Mikuła chce oddać Leszczakowi krowy, które ten kiedyś otrzymał w nagrodę za ujęcie dywersantów. Władysław obstaje jednak przy zwrocie ziemi. Nastroje stają się coraz bardziej gorące. Podczas nieobecności Mikuły i Grabowskiego podburzony przez Pleszkuna tłum samowolnie dzieli spółdzielcze siano. Tymczasem w Gdańsku Mikuła odwiedza w szpitalu swoją chorą żonę, zaś Grabowski prosi sekretarza KW o przeniesienie z Łuczyc. Po powrocoe szef spółdzielni jeszcze raz próbuje przekonać ludzi do współnego gospodarowania, ale bezskutecznie. Konieczne staje się pilnowanie parku maszynowego przed grabieżą. U Mikuły pojawia się ukradkiem Lisowski, twierdząc, iż wykradł teczkę akt z UB i uczy się ich na pamięć. Szef spółdzielni z pomocą Błachuta i Romika chce wywieźć Lisowskiego z Łuczyc. Nie udaje mu się jednak zapobiec spotkaniu tego ostatniego z pijanym Stefanem Leszczakiem, który w gabinecie Mikuły szuka swojej żony. Zosia, nie mogąc wytrzymać atmosfery w domu, uciekła bowiem do swojej matki. Na szczęście żona jest dla Stefana ważniejsza niż porachunki z Lisowskim. Przed parkiem maszyn pojawia się tłum pijanych. W zamieszaniu wybucha pożar. trochę opamiętani ludzie ratują maszyny i inwentarz, ale wiata i budynek parku maszynowego ulegają zniszczeniu. Na zgliszczach Władysław Leszczak przyznaje Mikule rację. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2018.11.30 22:28:36
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl