Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

DOM NA ROZDROŻU

 • Etiuda szkolna
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  1979
 • Gatunek:
  Etiuda dokumentalna
 • Czarno-biały, 17 min

  Uwaga: W filmie brak napisów początkowych i końcowych.

Akcja etiudy ma miejsce w Górach Izerskich na polanie Rozdroże Izerskie. W latach 50. XX wieku mieściło się tam prewentorium dziecięce a następne ośrodek kolonijno-wczasowy. Obserwujemy zwykły dzień kobiety nazywanej 'Panią kierowniczką' - Celiny. Kobieta wstaje rano, ubiera się i schodzi do jadalni gdzie mnóstwo dzieci je śniadanie. Przy posiłku rozmawia z innymi kobietami o tym jakich niezbędnych napraw wymaga dom. Później przyjmuje petentów m.in. kobietę, która przychodzi dowiedzieć się o zdrowie dwójki swoich dzieci. Później widzimy dzieci na dworze podczas zabawy na huśtawkach. Wieczorem wracamy do pokoju 'Pani kierownik', która siedzi przy stole i ogląda, leżące luźno na stole, zdjęcia. Z offu: czytane fragmenty listów wysłane przyjaciółkom w których skarży się na zbyt dużo pracy, małym kontaktem z 2,5 letnim synem a także problemach z aprowizacja ośrodkach i problemach zdrowotnych małżonka. Ostatnie ujęcia pokazują dom w ciemności i świecącą lampę.

Zobacz film
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2018.01.24 23:48:51
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman