Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

FRANCESCO

 • Tytuł alternatywny: SEIN NAME WAR FRANZISKUS
 • Tytuł polski: NA IMIĘ MIAŁ FRANCISZEK
 • Film fabularny - telewizyjny
 • Produkcja:
  Włochy, Niemcy
 • Rok produkcji:
  2015
 • Barwny, 2 części x ok. 90 min

Film o świętym Franciszku zrealizowany przez włoską reżyserkę i scenarzystkę Lilianę Cavani, która powierzyła pierwszoplanową rolę obiecującemu polskiemu aktorowi, niespełna wówczas trzydziestoletniemu Mateuszowi Kościukiewiczowi. Przyszłą świętą Klarę zagrała Włoszka Sara Serraiocco, a ojca Franciszka - znany holenderski aktor Rutger Hauer.
Główny wątek filmu Cavani koncentruje się na buncie rodzącym się w młodym Franciszku. Chłopak sprzeciwia się woli swego bogatego ojca i zaczyna pomagać biednym. Dużo miejsca w tej historii zajmuje proces stopniowego gromadzenia się wokół Franciszka jego wiernych zwolenników. Ostatecznie młody człowiek pociąga za sobą tłumy, nawiązuje też relacje ze szlachetnie urodzoną Klarą, która podobnie jak Franciszek wybrała inną drogę życiową, niż zaplanowali dla niej jej rodzice.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

 • Reżyseria
  Liliana Cavani
   
 • Scenariusz
  Liliana Cavani
   
  Mario Falcone
   
  Gianmario Pagano
   
 • Zdjęcia
  Enrico Lucidi
   
 • Scenografia
  Giantito Burchiellaro
   
 • Muzyka
  Mauro Pagani
   
 • Obsada aktorska
  Franciszek
  Sara Serraiocco
  Chiara
  Vinicio Marchioni
  Eliasz
  Benjamin Sadler
  Ugolino
  Giselda Volodi
  matka Franciszka
  Rutger Hauer
  ojciec Franciszka
  Ludwig Blochberger
  papież Innocenty III
  kardynał
2017.02.15 01:04:39
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor