Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MAZOWSZE ODNOWA

  • Film dokumentalny
  • Produkcja:
    Polska
  • Rok produkcji:
    2013
  • Barwny, 17 min

Zespół "Mazowsze" przeżywa szczególne chwile, wraca do świetności. W ciężkim okresie transformacji ustrojowej oraz budowania gospodarki rynkowej w Polsce, egzystencja ogromnego, profesjonalnego zespołu pieśni i tańca ludowego bywała poważnie zagrożona. Po trudnym czasie wyraźnie widać pozytywne zmiany. W maju 2013 roku zespół Mazowsze odbył dwie znaczące podróże, które uświadamiają jego ogromny potencjał, profesjonalizm i świetny repertuar. Towarzyszyliśmy tym podróżom z kamerą i dokumentowaliśmy zdarzenia. Chcieliśmy zrobić fim dokumentalny z podróży Mazowsza, tej realnej do Paryża i na Ukrainę, oraz symbolicznej podróży ku świetności z dawnych lat. To prawdziwe zmaganie się z mitem dawnego Mazowsza, ale i budowanie nowego wizerunku zespołu, grupy młodych, wykształconych artystów, którzy świadomie sięgają po tak modną ostatnio "ludowiznę". W dzisiejszym świecie bardzo doceniono wielokulturowość, na którą składają się kultury narodowe i etniczne. Zespół "Mazowsze" świetnie wpisuje się w te światowe trendy. Reportaż pokaże barwne widowisko z obchodów 3 Maja w Paryżu, gdzie Mazowsze prezentowało się pod Łukiem Triumfalnym, towarzysząc panu Tomaszowi Orłowskiemu, ambasadorowi Polski podczas składania kwiatów, a także koncertując w Ambasadzie Polskiej w Paryżu. Trasa koncertowa na Ukrainie jest z kolei okazją do podejrzenia skali przedsięwzięcia, czyli ogromu pracy towarzyszącej podróży tak wielkiej grupy artystów: śpiewaków, tancerzy i muzyków, ale też ekipy wspomagającej: techników i tych wszystkich, którzy potrafią w każdych warunkach zbudować zaplecze do występu. Mazowsze ma wielkie plany dalszych podróży, między innymi do obu Ameryk. O tym opowie w filmie dyrektor Mazowsza Włodzimierz Izban. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2017.02.11 01:36:10
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor