Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PIWNICE JUKATANU. OGRODY BELIZE

 • Serial dokumentalny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2012
 • Gatunek:
  Film przyrodniczy
 • Barwny, 25 odcinków x ok. 23 min

25-odcinkowy cykl "Piwnice Jukatanu - Ogrody Belize" to opowieść o zatopionej konstelacji największych systemów jaskiniowych na świecie oraz wyprawa w rajski ekosystem karaibskiej rafy koralowej. Przygoda, mająca miejsce na odległym krańcu świata, bierze swój początek we wnętrzu ziemi. To właśnie w jukatańskich cenotach Majowie składali ofiary z ludzi, aby przebłagać pradawnych bogów. Dla filmowców są one początkiem wyprawy, stanowiąc bramy do fantastycznego świata zatopionych jaskiń, z których niejednemu śmiałkowi nie udało się powrócić. Co kryją w sobie niedostępne meandry kamiennych galaktyk? Właśnie tam twórcy będą musieli się zmierzyć z własnymi lękami i obawami, oraz przeżyć przygodę, która zmieni ich postrzeganie świata. Następnie nawiedzanymi od wieków przez przestępców, piratów i uciekinierów dopływami Rio Dulce udadzą się w stronę Morza Karaibskiego. Odwiedzą wyspy, na których przed wiekami grasowali piraci, oraz zejdą do przedziwnego świata raf koralowych, rozsianych wśród pierścieni atoli, śpiących w łonach lazurowej morskiej czeluści. Niektórzy z mieszkańców raf mogliby pozbawić ich życia jednym gestem. Są także i tacy, jak delfiny, którzy przyjmują ich z przyjaźnią i radością. Czy te niesamowite spotkania udzielą odpowiedzi na pytania o człowieczeństwie? Oto podróż w głąb umysłu.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2012
  Belgrad (Międzynarodowy Festiwal Filmów Podwodnych)-III Nagroda
  kategorii IC - Independent Category (independent producers); za odcinek "Czaszka"
2017.02.11 01:49:11
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego