Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

UKŁAD ZAMKNIĘTY

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Polska
 • Rok produkcji:
  2013
 • Premiera:
  2013. 04. 05
 • Barwny, 115 min

  Okres zdjęciowy: wrzesień 2011 - 7 lutego 2012.
  Plenery: Gdańsk (m.in. restauracja "Filharmonia" na Ołowiance, Królewska Fabryka Karabinów przy ulicy Łąkowej), Sopot, Gdynia, Malbork (zakład karny), Kadyny, Warszawa.

Oparta na prawdziwych wydarzeniach historia trzech właścicieli świetnie prosperującej spółki, którzy - wskutek zmowy skorumpowanych urzędników: prokuratora i naczelnika urzędu skarbowego - zostają pokazowo zatrzymani pod zarzutem działania w zorganizowanej grupie przestępczej i prania brudnych pieniędzy.
Inspiracją dla scenarzystów filmu była prawdziwa historia biznesmenów, zmagających się z zarzutami stawianymi przez prokuraturę oraz urząd skarbowy. Wszyscy trafili do aresztu, a ich firmę doprowadzono do upadku. Sprawy prowadzone przeciwko nim zostały po latach umorzone z powodu braku znamion przestępstwa, a przedsiębiorcy otrzymali symboliczne zadośćuczynienia.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Varia
pokaż

Nagrody
schowaj

 • 2013
  Wektor (Nagroda organizacji "Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej")
  za "odwagę w dążeniu do przedstawienia prawdy o problemach, z którymi na co dzień zmagają się polscy przedsiębiorcy w starciu z bezwzględną machiną urzędniczą, oraz za niezwykły upór, dzięki któremu realizacja filmu stała się możliwa"
 • 2013
  Chicago (Festiwal Filmu Polskiego w Ameryce)-Nagroda "Society Humanitarian Award"
 • 2013
  Toronto (Festiwal Polskich Filmów "Ekran")-Nagroda Publiczności
 • 2013
  Bilet, Nagroda Stowarzyszenia "Kina Polskie"-Złoty Bilet
 • 2014
  Orzeł (Polska Nagroda Filmowa)-Nominacja
  w kategorii: Najlepsza główna rola męska
 • 2014
  Nagroda KIPA za najlepszy debiut producencki
  za "odwagę i determinację w dążeniu do celu oraz umiejętność podjęcia ryzyka, bez popadania w brawurę"; nagroda wręczona podczas Festiwalu "Off Plus Camera" w Krakowie
 • 2014
  Nagroda KIPA za najlepszy debiut producencki
  za "odwagę i determinację w dążeniu do celu oraz umiejętność podjęcia ryzyka, bez popadania w brawurę"; nagroda wręczona podczas Festiwalu "Off Plus Camera" w Krakowie
 • 2014
  Łódź (Forum Kina Europejskiego "Cinergia")-"Kryształowy Kamerton" w Konkursie Polskiej Piosenki Filmowej
2018.08.10 01:08:53
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor