Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PRAWO AGATY

81

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2015

Akcja toczy się dwa miesiące po wydarzeniach z sezonu VI. Przed Agatą i Bartkiem pojawiają się nowe perspektywy. Zwolnił się lokal w tej samej kamienicy i Bartek przedstawia Agacie plan rozwoju kancelarii: mogą powiększyć metraż, zatrudnić większą liczbę ludzi. Stać się dużą kancelarią, konkurującą z największymi graczami w mieście. Równocześnie trwa romans Agaty i Marka. Podczas wizyty w Warszawie Andrzej zastaje Dębskiego w mieszkaniu Agaty - jednak tym razem bohaterowie nie pozostawiają niedomówień - Agata i Dębski są razem. Gryzą się, ścierają, pracują w konkurencyjnych kancelariach, ale są szczęśliwi. Mimo to Agata zauważa w ojcu niepokój. Andrzej ukrywa przed nią, że dostaje anonimowe telefony. Ojciec Agaty oczywiście bagatelizuje sprawę i nie chce się do niczego przyznawać. Ale duży znak zapytania - ciągle wisi w powietrzu. W życiu Wojtka i Doroty nadal czuć piętno wydarzeń z poprzedniego sezonu. Dorota nie może znaleźć pracy w sądzie w Gdańsku. Pretekstem jest brak etatów, ale niechęć prezesa sądu jest oczywista. Wojtek odczuwa podobne emocje w swojej firmie. Dziwnym trafem został odsunięty od spotkań biznesowych z ważnymi klientami. W tym samym czasie Dorota dostaje sygnał od Tulińskiego, że jest wakat w sądzie rodzinnym w Warszawie. Dorota informuje o tym Wojtka. Na koniec odcinka Gawronowie podejmują decyzję o kolejnej przeprowadzce. Może tym razem już na stałe? Bartek planuje rozwój kancelarii. Jest szczęśliwy: łączy rolę ojca, prawnika i spotyka się z Anielą. Sielankę kończy wiadomość, że Justyna i Rafał dostali propozycję świetnej pracy w Brukseli. Zamierzają wyjechać z Franiem - przynajmniej na kilka lat. Wstrząśnięty Bartek próbuje negocjacji, ale spotyka się z odmową. Dla Bartka coraz wyraźniejsza staje się perspektywa walki sądowej o opiekę nad dzieckiem. Równocześnie Agata i Bartek prowadzą trudną sprawę - mężczyzny oskarżonego o zabójstwo. Sprawa jest mocno niejednoznaczna: morderca to zrozpaczony ojciec, który wymierzył sprawiedliwość za śmierć swojej 18-letniej córki. Dziewczyna zginęła w wypadku auta prowadzonego przez pijanego kierowcę. Ten został skazany, ale kara była nieadekwatna do zbrodni. Ojciec wziął sprawy w swoje ręce.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

82

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2015

Dębski informuje Agatę o szantażyście Andrzeja, Agata reaguje bardzo emocjonalnie. Natychmiast jedzie do ojca, ale ten - nie wiedzieć czemu - wcale nie jest skory do składania wyjaśnień. Przysięga tylko Agacie, że absolutnie nic mu nie grozi. I chodzi o sprawy "osobiste". Prosi, by Agata się tym nie zajmowała. Dębski jest w tej sytuacji głosem rozsądku. Pomaga Agacie, ale stara się zachować zimną krew. Razem ustalają tożsamość szantażysty. W sądzie pod Warszawą Agata prowadzi sprawę kobiety, która niesłusznie została zwolniona z pracy. Wkrótce okaże się, że sprawa mogła mieć podłoże antysemickie. Tymczasem Dębski stara się wybronić niesfornego piłkarza przed gigantyczną karą jaka grozi mu za złamanie umowy sponsorskiej. Pokazał w czasie meczu środkowy palec sędziemu. Chciał go obrazić? Czy może był to sygnał dla kolegów z drużyny - zmiany ustawień taktycznych? Pod koniec odcinka Agata i Dębski znajdują wspólne mieszkanie. Jest w nim dodatkowy pokój, który pośrednik nieruchomości przedstawia jako "idealny dla dziecka". Dorota wraca do Warszawy. Dostaje dobrą pracę w sądzie cywilnym. W pewnym momencie dowiaduje się, że mecenas Tuliński zrobił dla niej znacznie więcej, niż tylko przekazanie informacji o wolnym etacie. Gdy Dorota spotyka w sądzie adwokata, próbuje wyczyścić sytuację, ale Tuliński bagatelizuje sprawę: nie oczekuje niczego w zamian. Zapewnia Dorotę, że została przyjęta do pracy ze względu na duże doświadczenie i kwalifikacje. Dorota wierzy Tulińskiemu. Wojtek postanawia wykorzystać spore odszkodowanie, jakie dostał ze swojej firmy za zerwanie kontraktu. Bartek wstrzymuje plany rozwoju kancelarii i angażuje pełnię sił w sprawę Franka. Z pomocą Anieli próbuje odwieźć Justynę od wyjazdu. Nie pomaga ani mediacja, ani sprytna interwencja Anieli. Agata po nitce do kłębka zdobywa kolejne informacje na temat szantażysty - Michała Cybulskiego. Okazuje się, że osoba, która szantażuje Andrzeja i chce wyciągnąć od niego pieniądze, ma coś wspólnego z przeszłością… matki Agaty.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

83

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2015

Agata angażuje się w sprawę Bartka i jego sądową walkę o dziecko. Justyna nie chce iść na żadne ustępstwa i obie strony zaczynają sięgać po coraz ostrzejsze zagrywki. Bartek zgłasza się nawet po pomoc do swojego ojca. Równolegle Agata walczy w sądzie z Michałem Cybulskim. Chcąc wygrać sprawę, musi poznać jak najwięcej szczegółów na temat przeciwnika. Śledztwo doprowadza ją do odkrycia zaskakujących faktów. Tymczasem Dorota na dobre rozpoczyna pracę w Warszawie. Jeden z ławników zaczepia ją i składa (zawoalowaną) propozycję "dogadania się" co do wyroku. Dorota chce zgłosić zajście na prokuraturę. Aniela pomagając Agacie, włamuje się do policyjnej sieci informatycznej. Sytuacja może okazać się bardzo poważna w skutkach...

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

84

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2015

Agata wyciąga Anielę z aresztu. Jest zła, że dziewczyna zlekceważyła jej polecenia. Tym razem konsekwencje mogą być dla Anieli poważne…Bartek przegrywa walkę o opiekę nad Franiem. Mimo załamania próbuje normalnie funkcjonować. Reprezentuje pewnego przedsiębiorcę oskarżonego o spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego przez… niewłaściwe składowanie odzywek dla kulturystów. Agata prowadzi sprawę dziewczyny, która w wieku 18 lat dowiedziała się, że nie jest biologiczną córką swoich rodziców. Tropy wiodą do szpitala, w którym prawdopodobnie dziewczyna została podmieniona tuż po urodzeniu. U Agaty pojawia się Andrzej. Zmartwiony. Michał Cybulski, znów chce ściągnąć na Andrzeja kłopoty…

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

85

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2015

Fundacja walcząca o prawa zwierząt może przestać istnieć, jeśli Agacie nie uda się zminimalizować skutków akcji lekkomyślnie podjętej przez jej działaczy. Nie wszyscy jednak w tej sprawie mają czyste intencje. Ponadto Aniela ma poważne kłopoty z prawem. Agata i Bartek robią, co mogą, ale emocjonalne podejście Bartka do tematu nie pomaga. Zaczyna się zarysowywać konflikt pomiędzy nimi. Osobiste życie Agaty też nie jest wolne od zmartwień. Michał Cybulski powoduje ciągle nowe kłopoty. Jak nikt umie doprowadzić prawniczkę do szewskiej pasji.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

86

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2015

W więzieniu zmarł płatny zabójca. Przed śmiercią zostawił "testament", w którym opisał swoje przeszłe zlecenia. Znalazło się tam również nazwisko klientki Agaty, która przed laty opłaciła zabójstwo swojego męża. Syn Cybulskiego ma kłopoty na uczelni i prosi Agatę o pomoc prawną. Tymczasem mecenas Przybysz odkrywa mroczną przeszłość swojej matki. Dębski zajmuje się protestem wyborczym złożonym po wyborach samorządowych. Z zaskoczeniem odkrywa pokątny układ pomiędzy Czerską a ich klientem. W Dorocie narasta frustracja spowodowana niepoważnym kalibrem spraw, w których orzeka. Zwierza się Agacie. Pada spontaniczna propozycja: a może by tak Dorota wróciła do kancelarii? Jest tylko jeden mały problem: Bartek zdążył już dogadać się z Tulińskim. Awantura pomiędzy Agatą a jej byłym aplikantem wisi w powietrzu…

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

87

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2015

Cybulski skutecznie utrudnia życie Agacie. Tym razem próbuje na sali sądowej udowodnić kobiecie, że naraziła jego rodzinę na spore niebezpieczeństwo, w związku z ujawnieniem jego tożsamości. W tym samym czasie Agata drąży sprawę Jana Stępnia - mężczyzny, który najprawdopodobniej skrzywdził w przeszłości jej matkę. To ostatni moment, by po latach stanął przed sądem. Tymczasem Wojtek dowiaduje się od koleżanki Jaśka, że jego syn ma skłonności homoseksualne.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

88

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2015

Agata broni gliniarza oskarżonego o handel narkotykami. Skorumpowany - czy wrobiony? Sprawa idzie jak po grudzie, bo oskarżony niezbyt chętnie współpracuje z panią mecenas. W sprawę dodatkowo angażuje się… Cybulski. Wojtek zachowuje się dziwnie. Stracił zapał do biegania. Dorota czuje, że coś go dręczy. A może Wojtek coś ukrywa? Złe przeczucia ustępują miejsca szokowi, gdy Dorota dowiaduje się co było powodem zmartwienia męża. Bartek wciąż w tlącym się konflikcie z Agatą. Coraz bardziej spięty i zrozpaczony - zbliża się dzień wyjazdu Justyny do Brukseli i rozstanie z Frankiem. Zdesperowany zwraca się po pomoc do… ojca. I wpada na pomysł, który może wywrócić do góry nogami życie jego i bliskich mu osób. Tymczasem Agata odkrywa wstrząsającą prawdę o Cybulskim i jego rodzinie.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

89

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2015

Brat Agaty nie daje o sobie zapomnieć. Tym razem ciężko pobił swoją żonę - ale czy na pewno? Agata nie chce mieszać się w sprawy swojej - jakby nie było - rodziny, ale nie zawsze umie się zdystansować. Sprawę komplikuje fakt, że nie wszyscy wiedzą o relacji rodzinnej, co prowadzi do pewnych niewygodnych nieporozumień. Agata jednak przede wszystkim jest w pracy. Walczy w imieniu rodziców o prawdę dotyczącą śmierci ich syna. Mężczyzna zmarł w pracy, co prędko zamieciono pod dywan, jednak, jak się okazuje, jego pracodawca ma więcej przewinień na sumieniu. Bartek miota się. Desperacko walczy o syna i o swoje miejsce w kancelarii, sukcesy nie są jednak łatwe do osiągnięcia. Dodatkowo Aniela nie wspiera go tak, jakby sobie tego życzył.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

90

 • Odcinek serialu
 • Rok produkcji:
  2015

Czterdziestokilkuletnie małżeństwo od miesięcy nie wie co stało się z ich jedenastoletnią córeczką. Dziewczynka wyszła przed dom i ślad po niej zaginął. Ojciec dziewczynki, wraz z sąsiadami, zlinczowali podejrzanego ochroniarza, za karę stają przed sądem. Sprawą zajmuje się Agata i Bartek. Czy ta współpraca jednak jest możliwa? Czy doświadczenie Bartka okaże się wystarczające? Bartek już zdecydował, że tworzy własną kancelarię, ale kolejne sytuacje uświadamiają mu, że nie jest to tak łatwe, jak początkowo sądził. Dorota i Wojtek wciąż nie wiedzą jak porozmawiać z synem, a Agata - choć sądziła, że już wiele o swoim bracie wie - nadal jednak daje się zaskoczyć.

Zwiastun
pokaż

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2019.10.24 01:11:18
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Muzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof WellmanKrzysztof Wiktor