Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SIŁA WYŻSZA

POLITYKA MIŁOŚCI (11)

  • Odcinek serialu

Dorota spędza z Tomkiem noc w Mali. Jej poranne, potajemne wyjście jest zauważone przez Agatę. Dziewczyna boi się, że Dorota coś kombinuje, i że to w jakiś sposób odbije się na nich. Gwardian próbuje wcielić w życie ideę franciszkańskiej miłości bliźniego, ale obiekt tego uczucia, czyli czterej politycy, starają się sprawdzić w praktyce, jak daleko sięgają granice tej miłości i wyrozumiałości. Pozostali mnisi są sceptyczni co do tego eksperymentu, ale obowiązuje ich posłuszeństwo, zatem wykonują polecenia ojca Jana w taki sposób, żeby nawet wyrozumiałość dla ludzkich niedostatków była jednak na swój sposób dolegliwa. Urszula wprowadza dalsze porządki w życiu Helskiego, tym razem malując ściany na komisariacie Tomek, po wyjątkowej nocy trafia na wyjątkowy dzień w ośrodku, ale zupełnie innej kategorii niż noc z Dorotą. Kursantki robią gigantyczną awanturę Adamowi, zaraz dojdzie do rękoczynów, a on sam w tym czasie jest atakowany przez własne córki. Bazylia nie akceptuje relacji Doroty z Tomkiem, nie dość że bez sakramentu, to na dodatek z innowiercą. Nie wiedząc zupełnie co ma robić w tej sytuacji, przeprowadza ostrą rozmowę z górą. A ponieważ góra jej nic nie podpowiada, postanawia załatwić tę sprawę sama. Ojciec Jan politykę miłości wprowadza nie tylko na gruncie klasztornym. Ponownie wysyła ojca Roberta do Mali. Tym razem nie jako szpiega, ale posłańca ekumenicznej współpracy. Efekty są niezwykłe. Agata i Ala, widząc jak zacieśnia się związek Tomka z Dorotą, postanawiają przeprowadzić wywiad na jej temat i jak najszybciej wyeliminować ją z życia ich ojca. Na pierwszy ogień idzie siostra Bazylia. Opinia nie jest sprawiedliwa, ale Bazylii przyświeca wyższy cel. Efektem działań przeprowadzonych przez córki Tomasza są dwa złamane serca. Nie wiadomo, które bardziej. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

WIZYTACJE (12)

  • Odcinek serialu

Ala ma kłopoty z chemią. Agata zastanawia się, w jaki sposób pomóc siostrze. Najlepsza z metod - stara jak świat - to wzięcie na litość, a Ala się jak najbardziej łapie w targecie pokrzywdzonej przez los: rodzice się rozwiedli, ojciec zmienił wiarę, a do tego przymusza dzieci do życia na wygnaniu - z buddystami. Niestety, jej rady doprowadzają do pojawienia się w ośrodku buddystów szkolnej wizytacji. Poszlaki zdają się potwierdzać podejrzenia nadgorliwych wizytatorek i te dochodzą do wniosku, że Mala to ośrodek rozpusty i wyuzdania, a nawet obrazy uczuć religijnych. Tomek jest zdruzgotany; pokochał kobietę, która rozkochała go w sobie tylko po to, żeby się zemścić za jego brata. Tymczasem Dorota jest jeszcze bardziej załamana; pokochała Tomasza, choć jej zamiarem było tylko dać mu nauczkę za brata. Miłość Kingi i Borysa po dotychczasowych burzliwych przejściach nabiera nowego wymiaru i dochodzi do zaskakującego rozstrzygnięcia. Politycy starają się za wszelką cenę poprawić swój wizerunek przed zakończeniem kursu, bo co do jego efektów nie mają złudzeń. Sprowadzają ekipę telewizyjną, żeby własny udział przedstawić w korzystnym świetle. I wszystko by się udało, gdyby nie pomysł uzyskania wypowiedzi ojca gwardiana, który jak wiadomo kłamać nie umie... A kiedy dołożyć do tego szczerość wypowiedzi i brak owijania w bawełnę siostry Bazylii, to pomysł z poprawieniem wizerunku polityków poprzez telewizję nie do końca wypalił. Na szczęście dla polityków dziennikarze też czasem nieczyste zamiary mają i potrafią wykorzystać okazję, żeby iść po swoje. Tyle że to kosztuje. Helski podejrzewa, że Urszula jest kobietą jego życia. Ponieważ jednak stałego związku się boi, szuka przeszkód formalnych, ale jak na złość i katolicka, i buddyjska strona, zgodnie jak nigdy, uznają, że przeszkody da się pokonać. W dodatku Ga, buddyjskim zwyczajem, stawia przedślubny horoskop, którego wynik samego mistrza wprawia w osłupienie. Załamana Dorota postanawia pomóc w temacie kłopotliwych wizytatorek. Łamie zakaz Tomka, żeby nie ważyła się nawet zbliżać do bram Mali. Tomek na jej widok oddala się szybkim krokiem w przeciwną stronę. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

CUD (13)

  • Odcinek serialu

U buddystów z powodu kleptomańskich praktyk Zosi nowe przedmioty zmieniły miejsce, ale zamiast ogólnego oburzenia i awantury, wszyscy tylko zgodnie uznają, że będzie im tego brakowało. Uczucie Helskiego i Teresy ma bardzo nieoczekiwany finał. Agata i Ala, przy pomocy Bazylii, robią wszystko, żeby pogodzić Tomasza i Dorotę i naprawić im krzywdy wyrządzone kłamstwami i intrygami. Wydaje się, że Tomasz będzie nieugięty, mimo że cierpi z powodu rozstania z Dorotą. Dorota cierpi podwójnie i rozmyśla, czy nie wstąpić do klasztoru. Przeciw temu żywo protestują mnisi. W akcję pogodzenia kochanków włączają się Borys z Kingą. W nich ostatnia nadzieja. Kościelnym kursantom udało się zmanipulować reportaż, doprowadzić do usunięcia niewygodnych wypowiedzi, a teraz starają się nie dopuścić, żeby to zakonnicy obejrzeli. Doprowadzają do awarii telewizora, a skutki tego okazują się straszne. Mimo wszystko próbują wyłudzić dyplomy ukończenia kursu naprawy moralnej. Uważają, że im się należą, skoro za pobyt w klasztorze słono zapłacili. Starania kończą się fiaskiem, mnisi są nieprzejednani, a pieniądze za kurs zwracają. Jednak efektem tego kursu niezupełnie jest fiasko. Cud, a właściwie "siła wyższa", widać czuwa. [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

2019.10.24 01:11:02
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Fotos-Art Robert PakaPiotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin Makowski