Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

NIEPOBIEDIMYJ

 • Tytuł polski: NIEZWYCIĘŻONY
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Rosja
 • Rok produkcji:
  2008
 • Barwny, 114 min

Film sensacyjny rozgrywający się w Moskwie i malowniczych plenerach Majorki. I jak na kino tego gatunku przystało mnóstwo tu spektakularnych pościgów, zaciekłych bójek, pogoni. Wprawdzie Niezwyciężony przywodzi trochę na pamięć opowieści typu "zabili go i uciekł", ale łatwo w nim dostrzec również pewne zalety. W filmie z przymrużeniem oka znakomicie zostały pokazane cechy Rosjan, ich ksenofobię, przekupstwo, łapownictwo. Warto zwrócić uwagę na generała Rokotowa, głównodowodzącego akcją, który prezentuje tu dość anachroniczny rodzaj rosyjskiego patriotyzmu.
Od pół roku trwa śledztwo w sprawie potężnego magnata naftowego Giennadija Sorkina, któremu postawiono zarzut uchylania się od podatków na ogólną sumę ponad ośmiu milionów dolarów. Śledztwo objęło także jedną z fundacji Sorkina "Pokój i bezpieczeństwo". Jest tylko jeden szkopuł - brakuje niezbitych dowodów winy oskarżonego. Sorkin, którego w tej sytuacji nie można skazać, wciąż przebywa więc na wolności. Rosyjskie służby specjalne próbują znaleźć dokumenty lub świadka, który przeprowadzał z Sorkinem wszelkie transakcje. Na konto Sorkina wpływały ogromne sumy z Zachodu, przelewane przez podstawione firmy. Miał dość pieniędzy, by kupować urzędników, posłów, wojskowych i służby specjalne. Mijają trzy lata. Śledczy wpadają w końcu na trop przyjaciela Sorkina, jego sekretarza i wspólnika Michaiła Szeringa.
Dzielny agent służb specjalnych KGB Jegor Kriemniow ma za zadanie sprowadzić go z Malty do Moskwy żywego i całego jako głównego świadka w procesie przeciwko Sorkinowi. Według Szeringa Giena Sorkin czerpał dochody głównie z ropy i gazu, nie potrzebował więc forsy agentów z Zachodu. Dla Kriemniowa Sorkin to jednak emisariusz zachodnich służb specjalnych, który stworzył szarą strefę władzy w Rosji, a Szering mu w tym pomagał i wie o nim wszystko. Tymczasem Sorkin od lat bezskutecznie próbuje slikwidować Szeringa, zdając sobie sprawę z tego, że wie on za dużo.
Rozpoczyna się szalony wyścig po wielką forsę. Pracownicy KGB - gen. Sołodow, piękna agentka Nadia, a nawet gen. Zubow, zwierzchnik Kriemniowa, na własną rękę starają się dorwać Szeringa. Liczą bowiem, że ten w zamian za wolność wyłoży okrągłą sumkę, co ustawiłoby ich do końca życia. Ale Kriemniow jest nieugięty, nie da się przekupić. Po wielu niebezpiecznych przygodach i spektakularnych walkach ze wszystkimi nieuczciwymi agentami KGB, kończy wreszcie powierzoną mu misję - przywozi Szeringa do Moskwy. Wkrótce dowiaduje się jednak, że Szering został zamordowany w areszcie. Wstrząśnięty ostatnimi wydarzeniami Kriemniow udaje się prowadzącego śledztwo, gen. Rokotowa. Dowiaduje się, że szef wypuścił Szeringa w zamian za ogromną sumę, którą ten "podarował" na "potrzeby państwa rosyjskiego". [TVP]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

 • Reżyseria
  Oleg Pogodin
   
 • Scenariusz
  Oleg Pogodin
   
 • Zdjęcia
   
 • Oświetlenie
  mistrz
   
   
   
 • Wózkarz
   
 • Grip
   
 • Scenografia
  Ino Bonello
   
  Denis Kuprin
   
 • Muzyka
  Aleksandr Sokołow
   
 • Obsada aktorska
  Władimir Epifancew
  Kremniew
  Sergiej Astachow
  Szering
  Olga Fadejewa
  Nadieżda
  Władimir Stekłow
  generał Liamin
  Oleg Wawiłow
  generał Zubow
  Sergiej Weksler
  pułkownik Ukołow
  Władimir Turczinskij
  Sołodow
  Tagir Rachimow
  pułkownik Kozyriew
  Kit Mallet
  Raul
  Jurij Sołomin
  generał Rokotow
2017.02.11 07:33:42
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Piotr LitwicMuzeum KinematografiiMakuFly Marcin MakowskiKrzysztof Wellman