Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

MIDNIGHT COWBOY

 • Tytuł polski: NOCNY KOWBOJ
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  USA
 • Rok produkcji:
  1969
 • Język:
  angielski
 • Czarno-biały + Barwny, 113 min

Joe Buck, przystojny, ale niezbyt rozgarnięty pomywacz z Teksasu porzuca pracę i ubrany w strój kowboja jedzie do Nowego Jorku, gdzie ma zamiar zdobywać pieniądze jako utrzymanek kobiet. Pierwsze próby kończą się jednak niepowodzeniem. W taniej kawiarni spotyka kalekiego Włocha Rizzo o przezwisku "Ratso", który obiecuje mu pomoc w charakterze stręczyciela. Kieruje go do pana O'Daniela, który ma być ważnym "kontaktem", ale Joe przekonuje się, że jest to osobnik ogarnięty manią religijną. Ratso znika, a pierwsza kobieta, która odpowiada na zaczepkę Joego okazuje się prostytutką i żąda pieniędzy. Wyrzucony z hotelu Joe odnajduje Ratso i zamieszkuje razem z nim w ruderze domu przeznaczonego na rozbiórkę. Spotykają go kolejne niepowodzenia, a po niefortunnej przygodzie ze studentem-homoseksualistą zmuszony jest kraść, aby pomóc coraz bardziej choremu Ratso. Nieoczekiwanie obaj otrzymują zaproszenie na przyjęcie w domu bohemy artystycznej, wręczone im przez ekscentryczną parę "Hansel" i "Gretel". Tu, w oparach narkotyków i alkoholu Joe osiąga wreszcie czego pragnął: propozycję ze strony damy z towarzystwa, która obiecuje polecić go swoim przyjaciółkom. Przenikliwe zimno spowodowało ostry atak gruźlicy u Ratso i Joe postanawia zawieźć go na wymarzoną Florydę. Spotyka się z podstarzałym homoseksualistą, którego okrada, a za zdobyte w ten sposób pieniądze opłaca podróż na Florydę. Zanim jednak autobus dojedzie do Miami, Ratso umrze.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

 • Reżyseria
  John Schlesinger
   
 • Scenariusz
  Waldo Salt
  na podstawie powieści Jamesa Leo Herlihy'ego
 • Zdjęcia
   
 • Scenografia
  John Robert Lloyd
   
 • Muzyka
  John Barry
   
 • Obsada aktorska
  Dustin Hoffman
  Enrico Salvatore "Ratso" Rizzo
  John Voight
  Joe Buck
  Sylvia Miles
  Cass
  John McGiver
  O'Daniel
  Brenda Vaccaro
  Shirley
2019.03.30 00:14:25
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Glinka Agencye-teatr.plInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych