Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

KERESZTELO

 • Tytuł polski: ZJAZD RODZINNY
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Węgry
 • Rok produkcji:
  1968
 • Język:
  węgierski
 • Czarno-biały, 2355 m,

Znany rzeźbiarz Menyhert Gócza przyjeżdża do rodzinnej wioski na chrzciny dziecka najmłodszego brata. Spotyka tam Andrasa, przyjaciela z lat dziecinnych, obecnie męża jego siostry. Wychowywali się razem, później życie ich rozdzieliło. Spotkali się dopiero po latach, przy biesiadnym stole. Wspomi­nają przeszłość: mają za sobą wojnę i trudne lata "kultu jednostki". Andras spędził kilka lat w więzieniu, po roku 56 został zrehabilitowany i obecnie jest dyrektorem gimnazjum. Kiedy Andras przeżywał najcięższe chwile życia, Metiyhert odnosił pierwsze sukcesy i - aby nie zaszkodzić swojej karierze - zerwał kontakty z uwięzionym przyjacielem i jego rodziną. Różne więc były koleje ich losu, jednak obaj nie są szczęśliwi. Ich rozmowa staje się coraz bardziej gwałtowna, dochodzi nawet do bójki. Zapytani przez dziecko o co się biją, mówią iż była to tylko dziwna zabawa ludzi dorosłych. Rozchodzą się bezsilni, ze świadomością, że nic nie mogą zmienić.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

 • Reżyseria
  Istvan Gaal
   
 • Scenariusz
  Istvan Gaal
   
 • Zdjęcia
  Miklos Herczenik
   
 • Muzyka
  Andras Szollosy
   
 • Obsada aktorska
  Zoltan Latinovits
  Menyhert Gocza
  Janos Koltai
  Andras
  Maria Majczen
  Jolan
  Eva Ruttkay
  Dora
  teściowa Menyherta
  żona Menyherta
2017.02.11 06:47:58
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
e-teatr.plAnna GostkowskaInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych