Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

PARADOX LAKE

 • Film fabularny
 • Produkcja:
  USA
 • Rok produkcji:
  2001
 • Język:
  angielski
 • Barwny, 80 min

Matt Wolf, 25-letni Nowojorczyk, chciałby zrobić w życiu coś dobrego dla innych. Po przeczytaniu ogłoszenia prasowego zgłasza się jako wolontariusz na trzytygodniowy letni obóz dla dzieci autystycznych. Na obozie opiekuje się dwoma chłopcami, Robem i Waynem. Obaj nie mówią, porozumiewają się ze światem zewnętrznym w sposób niezrozumiały dla niedoświadczonych opiekunów. Matt dzięki cierpliwości i zaangażowaniu nawiązuje z nimi kontakt. Inny opiekun, Ernie, traktuje swoich podopiecznych w sposób szorstki i brutalny. Nie pozwala mu to porozumieć się z nimi i wywołuje konflikt z Mattem. Matt nawiązuje romans z Rachel, opiekunką małej Jessiki. Obserwując dziewczynkę zauważa, że jej ulubionym zajęciem jest odtwarzanie otaczającej rzeczywistości przy pomocy kolekcji zwierzęcych figurek, szczególnie figurek wilka i kota, które chowa w różnych miejscach. Matt podejrzewa, że dziewczynka chce mu coś w ten sposób powiedzieć. Wszystkie postaci występujące w filmie, oprócz kierownika obozu, matki i lekarza rodzinnego, grają samych siebie.

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

Nagrody
schowaj

 • 2002
  Los Angeles (FF)-nagroda dla najlepszego filmu
 • 2002
  Cieszyn ("Nowe Horyzonty")-nagroda publiczności
 • 2002
  Mediolan (MFF)-nagroda za reżyserię
  Przemysław Reut
 • 2002
  Mediolan (MFF)-nagroda za scenariusz
  Przemysław Reut
 • 2002
  Mediolan (MFF)-nagroda za scenariusz
 • 2003
  Independent Spirit Awards (nagrody kina niezależnego)
  nominacja do nagrody specjalnej "Someone to Watch Award"
2017.02.11 06:30:52
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
e-teatr.plAnna GostkowskaInstytut Teatralny im. Zbigniewa RaszewskiegoStowarzyszenie Autorw Zdj Filmowych