Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

SHOOTING FISH

 • Tytuł polski: POLOWANIE NA GRUBE RYBY
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Wielka Brytania
 • Rok produkcji:
  1997
 • Gatunek:
  Komedia
 • Język:
  angielski
 • Barwny, 109 min

Błyskotliwy, utrzymany w lekkim, żartobliwym tonie film odniósł już pierwszy sukces podczas premierowego pokazu na festiwalu w Edynburgu, gdzie został z aplauzem przyjęty przez publiczność. Był też jedną ze sztandarowych propozycji przedstawionych w Cannes. To opowieść o życiu, nadziejach i wielkich marzeniach, które czasem się spełniają. Chociaż akcja "Polowania na grube ryby" rozgrywa się współcześnie, niepowtarzalną atmosferą film nawiązuje do lat 60., do tradycji brytyjskiego kina spod znaku Nowej Fali. Podkreśla to ścieżka dźwiękowa, na którą składają się m.in. przebojowe utwory angielskich zespołów w stylu pop. Film jest dziełem autorskiej spółki - Stefan Schwartz (scenarzysta i reżyser) i Richard Holmes (scenarzysta, producent). Początek ich współpracy sięga lat studenckich, napisali wówczas i wystawili komedię "The Gruber Brothers". Na rynku filmowym zadebiutowali w 1992 r. kinem drogi "Soft Top Hard Shoulder" uhonorowanym prestiżowymi nagrodami BAFTA. Za największy walor "Polowania na grube ryby" krytyka uznała "wysmakowane aktorstwo". Znakomici odtwórcy głównych bohaterów to: Irlandczyk Stuart Townsend, Angielka Kate Beckinsale, której popularność przyniosła telewizyjna adaptacja "Emmy" według Jane Austen, oraz Dan Futterman. Młody amerykański aktor, który zwrócił na siebie uwagę w telewizyjnym filmie "Rocznik 61", na dużym ekranie zadebiutował w niewielkiej roli w komediodramacie "Fisher King" Terry'ego Gilliama, potem wystąpił w "Klatce dla ptaków" Mike'a Nicholsa.
Na przedmieściach Londynu mieszkają dwaj przyjaciele. Są sierotami, mieli trudne dzieciństwo. W skromnym pomieszczeniu przy gazowni stworzyli sobie namiastkę domu. Choć bardzo różnią się temperamentem i charakterami, doskonale się rozumieją i uzupełniają nawzajem. Obydwaj mają wspólne marzenie - zamieszkać kiedyś we własnym domu. Dylan jest Amerykaninem, wygadany i przebojowy bez żadnych zahamowań dąży do wyznaczonego celu. Brytyjczyk Jez - nieśmiały i zagubiony - ma kłopoty z wysławianiem się, ale za to jest świetnym elektronikiem i ekspertem komputerowym. Bezrobotni przyjaciele wykorzystują swoje zdolności do nabierania bogatych i chciwych. Prezentując rzekome nowinki z dziedziny techniki wyłudzają całkiem spore sumy od naiwniaków. Zatrudniają jako asystentkę czarującą i inteligentną Georgię, studentkę medycyny, która podbija serca młodzieńców. Dziewczyna bierze udział w oszustwach, przekonana, że przyjaciele kierują się szlachetnymi pobudkami. Dylan zapewnia ją, iż zarobione pieniądze przeznaczą na cele charytatywne. Zamierzają kupić dom dla sierot, nie dodaje jednak, że ma na myśli siebie i Jeza. Niebawem przyjaciele popadają w tarapaty. Przyłapani na oszustwie trafiają za kratki na trzy miesiące. Tymczasem Georgie przygotowuje się do ślubu z niekochanym majętnym narzeczonym, który podstępnie zmusił ją do małżeństwa. W ostatniej chwili ucieka jednak sprzed ołtarza, gdy dowiaduje się, że Roger ją oszukał. Wkrótce spotyka się z Dylanem i Jezem. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

 • Reżyseria
  Stefan Schwartz
   
 • Scenariusz
  Stefan Schwartz
   
  Richard Holmes
   
 • Zdjęcia
  Henry Braham
   
 • Scenografia
  Max Gottlieb
   
 • Muzyka
   
 • Obsada aktorska
  Dan Futterman
  Dylan
  Stuart Townsend
  Jez
  Kate Beckinsale
  Georgie
2017.02.11 06:30:20
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plAnna Gostkowska