Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

WILD OBSESSION

 • Tytuł polski: DZIKA NAMIĘTNOŚĆ
 • Tytuł alternatywny: PUNTO DI FUGA
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  Włochy
 • Rok produkcji:
  1992
 • Język:
  włoski
 • Barwny, 119 min

Historia małżeństwa, które przeżywa kryzys. On jest znanym muzykiem. Ona - piękna kobieta przy mężu - znudzona życiem w luksusach pragnie zakosztować nowych wrażeń. Pianista Victor ma odbyć długie tourne, to wielka szansa dla dalszej kariery. Menedżer muzyka, Bob (Jed Curtis), nalega, by natychmiast podpisał intratny kontrakt. Małżeństwo Victora przeżywa kryzys. Jego piękna żona, Caroline (Grażyna Szapołowska), jest zmęczona życiem na walizkach. Uskarżając na podróże od hotelu do hotelu, mówi, że pragnie stabilizacji i normalnego domu. Dla niej zakochany Victor jest gotów poświęcić karierę, sławę i zaszczyty. Późnym wieczorem składa wizytę menedżerowi, by ostatecznie się z nim rozmówić. Dochodzi między nimi do ostrej kłótni i bójki. Bob nie chce dopuścić do zerwania kontraktu, który przyniesie i jemu profity. Wdał się w brudne interesy z mafią i jest winien duże pieniądze. Podczas szamotaniny Bob pada nieprzytomny, a przerażony Victor ucieka. Wybiegającego z budynku zakrwawionego muzyka widzi portier. Victor wraca do domu, opowiada żonie o całym zajściu, jest przekonany, że nieumyślnie popełnił morderstwo. Chce powiadomić policję, ale Caroline mu odradza. Nazajutrz okazuje się, że Bob rzeczywiście nie żyje. Zginął jednak w wyniku mafijnych porachunków. Tymczasem głównym podejrzanym jest Victor, i to on zostaje aresztowany pod zarzutem zabójstwa. Korzystając z zamieszania w komisariacie, gdzie dochodzi do strzelaniny, aresztant ucieka. Jedyną osobą, którą teraz może prosić o pomoc, jest striptizerka z nocnego klubu, Veronica (Victoria Mahoney). Znajduje schronienie pod jej dachem. Choć początkowo dziewczyna mu nie wierzy, w końcu przekonuje się, że Victor jest z nią szczery. Pomaga mu zdobyć dowody niewinności. Powoli nawiązuje się między nimi nić prawdziwej sympatii. Ale Victor tęskni za ukochaną żoną, która, jak się okazuje, uknuła przeciwko niemu intrygę.
W filmie wystąpiła nasza rodaczka Grażyna Szapołowska, która pojawiła się jedynie w kilku sekwencjach. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

 • Reżyseria
  Claudio del Punta
   
 • Scenariusz
  Claudio del Punta
   
  Guanguido Spinelli
   
 • Zdjęcia
  Roberto Forza
   
 • Scenografia
  Ludovica Barassi
   
 • Muzyka
  Roberto Cacciapaglia
   
 • Obsada aktorska
  Jason Carter
  Victor
  Victoria Mahoney
  Veronice
  Caroline
2017.02.11 06:27:40
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WellmanKrzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.pl