Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

BESUCH BEI VAN GOGH

 • Tytuł polski: Z WIZYTĄ U VAN GOGHA
 • Film fabularny
 • Produkcja:
  NRD
 • Rok produkcji:
  1985
 • Gatunek:
  Film fantastyczny
 • Język:
  niemiecki
 • Barwny, 100 min

Tytuł sugeruje, że film Horsta Seemanna należy do gatunku historyczno-biograficznego. Nic bardziej mylnego. Akcja rozpoczyna się bowiem w wieku...XXII. Główna bohaterka, uczona Marie Grafenstein, ma poważny kłopot. Nie może kontynuować badań z powodu braku funduszy. W celu zdobycia pieniędzy postanawia za pomocą wehikułu czasu przenieść się o trzysta lat w przeszłość. Wszystko zaś po to, by za bezcen kupić obrazy Vincenta van Gogha, które w jej epoce warte są krocie. Wspólnie ze swą asystentką Kati, Marie cofa się w czasie. Jednak kupno pozornie bezwartościowych płócien autora "Słoneczników" napotyka na niespodziewane trudności. By dopiąć swego, Marie udaje się w podróż w przeszłość kilkakrotnie. Zawiera też coraz bliższą znajomość z van Goghiem. W epoce "Jurassic Park" i "Armageddonu", futurystyczny sztafaż w filmie Seemanna wywołuje jedynie uśmiech. Po szesnastu latach od premiery "Z wizytą u van Gogha" największe wrażenie robią niesamowite fryzury Grażyny Szapołowskiej. Reżyser, świadom urody aktorki, pokazuje ją na ekranie w rozmaitych kreacjach oraz bez nich. Nie ulega wątpliwości, że pani Grażyna na tle swych niemieckich koleżanek prezentuje się znakomicie. [PAT]

Ekipa
pełna | skrócona | schowaj

 • Reżyseria
  Horst Seemann
   
 • Scenariusz
  Horst Seemann
   
  Heinz Kahlau
  na podstawie powieści Sewera Gansowskiego
 • Zdjęcia
  Claus Neumann
   
 • Muzyka
  Horst Seemann
   
 • Obsada aktorska
  Marie Grafenstein
  Christian Grashof
  Vincent van Gogh
  Rolf Hoppe
  Amadeus Bergk
  Dagmar Patrasova
  Kati
2017.02.11 06:25:55
© 1998-2019 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl działa na podstawie art. 2 Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. 2018 poz. 1000).
Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl współpracuje z TVN w zakresie publikacji promocyjnych materiałów audiowizualnych. Administratorem danych pozyskanych w związku z emisją tych materiałów jest TVN.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plAnna Gostkowska