Wyszukiwaniex

Proszę wpisać poszukiwane słowo lub jego fragment.

Opcja fragment pozwala wyszukać każde wystąpienie poszukiwanego wyrażenia.

Opcja początek pozwala wyszukać wszystkie tytuły i nazwiska rozpoczynające się od wyszukiwanego wyrażenia.

Opcja dokładnie wyszukuje tylko te filmy i osoby, których tytuły, imiona i/lub nazwiska są takie same jak wyszukiwane wyrażenie.

WAŻNE! Proszę pamiętać, że każda osoba wpisana jest do bazy w formie „nazwisko, imię”. Wyszukując osoby w opcji początek należy wpisać jej nazwisko lub jego początkowy fragment, w opcji dokładnie należy wpisać np. Kowalski, Jan (nie Jan Kowalski). W tej opcji wpisanie przecinka i spacji JEST KONIECZNE.

Szukaj w bazie

Nagrody 10. Festiwalu "Okiem Młodych" w Świdnicy

12 czerwca 2017

Poznaliśmy laureatów 10. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych "Okiem Młodych" w Świdnicy. Jury nagrodziło pięć tytułów spośród trzynastu, które zostały zakwalifikowane do Konkursu Głównego. Jury postanowiło przyznać Grand Prix "Złote Oko" filmowi "Proch" w reżyserii Jakuba Radeja za to, że "dzięki precyzji formalnej i zdystansowanej narracji stworzył niepokojący, mroczny obraz procesu technologizacji śmierci".

Nagrodę Specjalną Jury otrzymał Stanisław Cuske za film "Wyścig", za "wyrazistą narrację wykorzystującą w pełni wszystkie elementy sztuki filmowej, tworzącą oryginalny i arystyczny obraz bohaterów i ich świata". Kapituła wyróżniła również dwa tytuły: "Prezent" Sylwii Rosak oraz "Olbrzyma" Marcina Podolca. Nagroda dla Najlepszego Filmu o Wartościach Przyrodniczych przypadła Karolowi Starnawskiemu za "Przedziały".

Zdobywcą Nagrody Młodzieżowej Rady Miasta Świdnica został Aitor Gametxo z filmem "Symfonia ciszy" za to, że "w artystyczny sposób pomaga zrozumieć życie codzienne osób głuchoniemych i oddziałuje na emocje widza, jednak bez zbędnego dramatyzmu".

Serca świdnickiej widowni podbił film "Pani Rena od aniołów" Aleksandry Folczak, który otrzymał Nagrodę Publiczności. Tytuł zwyciężył także w Konkursie Młodzieżowym.

Kolejny raz swoją nagrodę przyznali osadzeni w świdnickim Areszcie Śledczym. Pierwsza nagroda, "Kinematografek", powędrowała do Moniki Skrzypczak i filmu "Taki trochę chory". Druga nagroda przypadła "Symfonii ciszy" Aitora Gametxo, a trzecie miejsce zdobyło "Na szczęście" Piotra Januszkiewicza.

© 1998-2017 Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa, Telewizyjna i Teatralna im. Leona Schillera w Łodzi. Internetowa Baza Filmu Polskiego filmpolski.pl jest bazą danych chronioną przepisami Ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz. U. 2001 nr 128 poz. 1402). Kopiowanie treści zawartych w serwisie bez zgody redakcji zabronione. Kopiowanie i wykorzystywanie fotosów oraz materiałów audiowizualnych zamieszczonych w serwisie bezwzględnie zabronione, z zastrzeżeniem wyjątków przewidzianych przez prawo. Cytowanie fragmentów treści zawartych w serwisie wymaga zgody redakcji. W każdym przypadku konieczne jest podanie źródła w podpisie pod cytowanym fragmentem. W przypadku portali internetowych żródło musi być linkiem do serwisu filmpolski.pl.
Ta strona używa plików cookie. Zapisywanie plików cookies można zablokować, zmieniając ustawienia przeglądarki.
Krzysztof WiktorGlinka Agencye-teatr.plAnna Gostkowska